عاملان آتش سوزی بقایای کشاورزی در قزوین به دادگاه معرفی شدند

قزوین - ایرنا - رییس حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین گفت: ۱۳ تن از عاملان آتش سوزی بقایای کشاورزی در این شهرستان که موجب آلودگی زیست محیطی شده بودند به دادگاه معرفی شدند.

به گزازش ایرنا، احمد زارعی روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: این افراد به استناد قانون هوای پاک که در ۲۵ تیرماه ۹۶ به تصویب رسید، به دادگاه معرفی شدند.

وی اظهار داشت: سوزاندن بقایای کشاورزی، چون کاه و کلش براساس عادتی قدیمی و ناصحیح موجب آلودگی محیط زیست خواهد شد که این عمل به سبب همین آلودگی‌های زیست محیطی جرم محسوب می‌شود.

زارعی افزود: برخی کشاورزان منطقه براساس بعضی از باورهای غلط، چون تقویت زمین‌های کشاورزی، از بین رفتن آفات و ارزان و سریع بودن این روش برای پاکسازی مزرعه اقدام به آتش زدن کاه و کلش باقیمانده از برداشت محصول می‌کنند.

این مسوول همچنین گفت: در سال‌های اخیر تمامی دستگاه‌های مربوطه طی هماهنگی و آموزش، اقداماتی را برای ارتقای آگاهی کشاورزان در ارتباط با مضرات و در راستای جلوگیری از آتش زدن بقایای کشاورزی وکاه و کلش انجام داده‌اند.

وی اظهار داشت: اکنون گشت‌های مشترکی از سوی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین مستقر در اداره شهرستان، الموت غربی، الموت شرقی و طارم سفلی حضور دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =