۳۳۲ پست مدیریتی لرستان در اختیار بانوان قرار دارد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: ۳۳۲نفر از بانوان توانمند لرستانی در پست های مدیریتی پایه و میانی مشغول فعالیت هستند.

به گزارش ایرنا، ناهید پرویز پور روز سه شنبه در آئین گرامیداشت دهه فجر و ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن  در اداره کل فنی و حرفه ای لرستان بیان کرد: در دولت تدبیر و امید و برنامه ششم توسعه حضور اثر گذار بانوان در عرصه سیاسی استان قابل مشاهده است که اکنون ۳۳۲ نفر از بانوان توانمند لرستانی در پست های مدیریتی پایه و میانی مشغول فعالیت هستندو پنج نفر از بانوان استان مدیریت دستگاه های اجرایی را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه اکنون حدود ۶۰ درصد کادر درمان و ۴۹ درصد ورودی های دانشگاه ها را بانوان استان تشکیل می دهند افزود: فنی و حرفه ای لرستان در راستای توانمن دسازی و مهارت افزایی جامعه هدف به ویژه زنان سرپرست خانوار اقدامات قابل ملاحظه ای داشته است.

پرویزپور با بیان اینکه اکنون ۶۶ هزار زن سرپرست خانوار در لرستان وجود دارد، اظهار داشت: ۲۵ هزار نفر از این بانوان کمتر از ۵۰ سال سن دارند و شماری از این افراد تحت حمایت ارگان های حمایتی نیستند و توانمندسازی آنها یکی از اهداف دولت تدبیر و امید با رویکرد اشتغالزایی و اشتغال یابی است.

وی اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید یک هزار و ۵۰۰ طرح و برنامه توان افزایی بانوان در استان اجرا شده است و پنج هزار بانوی لرستان سرپرست خانوارتحت آموزش توان افزایی شغلی قرار گرفتندو بیش از هفت میلیارد تومان اعتبار به اشتغالزایی و معیشتی آنان اختصاص یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها