۱۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۰
کد خبرنگار: 2889
کد خبر: 84208910
۰ نفر

برچسب‌ها

همزمان با دهه فجر بهره برداری از ۵۸طرح عمرانی در بم آغاز شد

کرمان - ایرنا - در سومین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بهره برداری از ۵۸ پروژه به ارزش ۸۱ میلیارد تومان در شهرستان بم آغاز شد.

به گزارش ایرنا محمدصادق بصیری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان  روز سه شنبه در آیین افتتاح طرح سردخانه و بسته بندی خرما افزود: اجرای برنامه های دهه فجر امسال در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با توجه به شیوع ویروس کرونا با رعایت دستور العمل های بهداشتی ستاد کرونا اجرایی می شود و امیدآفرینی مهمترین  مساله ای است که باید در دستور کار همگانی باشد.

وی پروژه های اصلاح، بهینه سازی و توسعه شبکه برق ، افتتاح سردخانه و بسته بندی خرما و گلخانه سبزی و صیفی ، طرح های اشتغال زایی شهری و روستایی، طرح های عمرانی شهری و روستایی، جدولگذاری،زیرسازی و آسفالت خیابان ها و معابر،راه اندازی اینترنت پرسرعت و راه اندازی سه سایت همراه اول از جمله پروژه های مهم شهرستان بم  برشمرد.

به گفته بصیری همزمان با چهل و دومین ساگرد پیروزی انقلاب اسلامی تعداد ۳۵۶ پروژه عمرانی در سطح استان کرمان با اعتباری بالغ بر۳۵۱میلیارد تومان مورد افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری کرمان ادامه داد: در کشاورزی برغم اینکه در استان خشکی قرار داریم سال گذشته در تولیدات پسته با ۱۲۰ هزار تن، خرما با ۳۷۰ هزار تن و گردو با۱۹هزار و ۵۰۰ تن رتبه اول را داشتیم و همچنین در تولید محصولات جالیزی با یک میلیون تن و در محصولات دامی کُرک مرغوب صادراتی با هزار تن رتبه اول را بدست آوردیم.

بصیری گفت: در سطح استان کرمان در فروش تولیدات محصولات کشاورزی علی رغم تمام تهدیدها و تحریم ها ۴۵هزار میلیارد تومان فروش داشتیم که در کنار فروش محصولات معدنی باعث افتخار است.

وی تاکید کرد:در بخش میراث فرهنگی آثار ملی و جهانی که ثبت و یا مرمت شده همگی حرف زیادی برای گفتن دارند در دهه فجر در استان کرمان اتفاقات خوبی افتاده است.

او گفت: پروژه های عمرانی زیرساختی برای پروژه های صنعتی،اجتماعی و فرهنگی به حساب می آیند که در حوزه پروژه های اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی ۹۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان با چهارهزار اشتغال زایی آماده بهره برداری و کلنگ زنی است .

به گفته بصیری اینکه مقام معظم رهبری دو سال پیاپی را سال تولید نام گذاری کردند بدون حکمت و دلیل نیست و بدون تردید کلید واژه موفقیت و سربلندی ما در دنیا مسایل اقتصادی است.

معاون سیاسی، امنیتی  و اجتماعی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: بزرگترین مطالبه ما مطالبات اقتصادی است و تا زمانی که نتوانیم مشکلات اقتصادی را هموار نکنیم و زندگی خوبی را برای مردم فراهم کنیم طبیعتاً مشکلات سیاسی، امنیتی و آسیب اجتماعی را خواهیم داشت.

 بصیری بیان کرد: شهرستان بم می تواند محلی برای ناامنی ها و ناهنجاری های اخلاقی، اجتماعی باشد اما دست و بازوی افرادی که در این منطقه اشتغال ایجاد کرده و تلاش و فعالیت می کنند باعث می شود تمام این مشکلات برطرف شده و جوانان به زندگی امیدوار باشند .

او توضیح داد: در سال آینده که انتخابات را در پیش رو داریم یکی از وظایف ما این است که بجای اعلام اعداد و ارقام ، بیشتر دستآوردها را برای مردم بگوییم زیرا عمده کارهایی اتفاق افتاده نتیجه آن برای رفاه مردم موثر و مفید بوده است .

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی  استانداری کرمان تاکید کرد:در پروژه فاز دوم سردخانه صنایع بسته بندی و فرآوری خرمای مهرآرا عده زیادی در حال فعالیت هستند تا محصول نخیلات را به خوبی طراحی کرده و بازارهای جهان را به دست  گیرند و اینکه در اوج تحریم بتوانیم خرمای شرق استان کرمان را به شیوه زیبایی بسته بندی کرده و به فروشگاه های زنجیره ای اروپا وارد کنیم کار بسیار بزرگی است.

به گفته  بصیری اجرای ابر پروژه انتقال آب که قاعدتا این انتقال از خلیج فارس می تواند به همه استان برسد و رشد ۴۴ درصدی میزان صادرات از گمرک  بخشی از دستاوردهای مهم استان کرمان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها