شاکله انقلاب بر گرفته از  شعارهای قرآن کریم است

سنندج - ایرنا - مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: شاکله و بنیان انقلاب اسلامی برگرفته از شعارهای آزادی خواهانه متن قرآن کریم و احادث بوده و عزتمندانه زندگی کردن و وحدت از مهمترین استراتژی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سعید عسکری روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه رییس مرکز بزرگ اسلامی بانه با اشاره به شعارهای سال ۱۳۵۷ اظهار داشت: یکی از شعارهای اوایل انقلاب استقلال و آزادی بود که انقلاب بر پایه آن بنا شد و آزادی از مهمترین خدماتی است که نظام در طول این سالها انجام شده است. 

وی با اشاره به تهدیدات دشمنان بر علیه نظام اسلامی ادامه داد: در سطح بین الملل نمی‌توانند جدا از ملت ایران و نظام برای خود برنامه ریزی کنند وضعیت ایران در ۴۲ سال گذشته تاکید بر داشته ها و قناعت است که انسان را به آزادی می‌رساند.

حجت الاسلامی عسکری گفت: نظام اسلامی برای رسیدن به آرمان ها کم و کاستی ندارد و از نظر ثروت های خدا دادی کشور ما غنی است و اگر این ثروت های خدا دادی نبود بخش زیادی از هجمه های دشمنان علیه ملت و نظام کم می شد.

وی ادامه  داد: مردم ایران در این ۴۲ سال مرهون زحمت شخصیت بزرگ امام راحل و روحانیون شیعه و سنی هستند که اتحاد را حفظ کردند.

حجت الاسلام عسکری در بخش دیگری از سخنانش گفت: تغییر مدیریت ها و شغل ها استعدادهای نهفته کارکنان و کارمندان را  شکوفا می کند و براین اساس جابجایی در سازمان  انجام می شود.

پیشگانی در خدمت به دین و مردم بالاترین افتخار است

فرماندار بانه نیز در این مراسم گفت: پیشگامی در خدمت به دین و مردم بالاترین افتخار و بزرگترین نعمتی است که ماموستاییان دینی از آن برخوردار هستند که باید قدردان زحمات آنان باشیم

اسماعیل رستم پور افزود: ماموستایان دینی از دیرباز در خط مقدم خدمت به دین اسلام و مردم بودند  و تلاش آنان در حراست از ارزش‌های دینی و ترویج ارزش های اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

وی وجود ماموستایان را نعمت بزرگی برای جامعه دانست و اظهار داشت: ماموستایان اعتماد جامعه را با خود دارند نباید اجازه بدهیم این اعتمادم در جامعه سلب شود.

رستم پور افزود: هجمه های زیادی از طرف دشمنان بر علیه ماموستایان وجود دارد باید با هوشیاری و اعتقاد راسخ در راستای ختثی کردم این هجمه های منفی قدم برداریم.

در این مراسم از خدمات ماموستا سید فاتح کهنه پوشی تقدیر  و ماموستا عابد نقیبی به عنوان رییس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان بانه منصوب شد.

ماموستا نقیبی پیشتر رییس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز بود.

پنج پروژه عمرانی و آموزشی در بانه به بهره برداری رسید

همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان بانه پروژه گاز رسانی در شهرک آزاد پور و سپاه، تجهیز سالن ورزشی مدرسه مطهری، آموزشگاه چند منظور و یک واحد تولید بتن به بهره برداری رسید.

 رییس اداره گاز شهرستان یانه روز سه شنبه در آیین بهره برداری از پروژه گاز رسانی شهرک سپاه و آزاد پور بانه گفت: برای بهره برداری از پروژه گاز رسانی شهرک آزاد پور و سپاه  ۲میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از منابع داخلی شرکت گاز و اعتبارات شهرستان هزینه شده که ۸۱۰ خانوار از نعمت برخوردار شدند.

کمال رضایی افزود: امسال به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۵ پروژه گاز رسانی با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال در بانه تعریف شد که این پروژه ها شامل گاز رسانی به یازده واحد صنعتی، ۲ شهرک و ۲ روستا است.

وی با بیان اینکه میانگین ضریب نفوذ گاز در بانه نسبت به میانگین استانی بیشتر است اظهار داشت: ضریب نفوذ گاز در شهر صد درصد و در روستاها ۹۴ درصد است و تاکنون ۱۵۱ روستای شهرستان بانه زا نعمت گاز برخوردار شدند.

رییس اداره آموزش و پرورش بانه در مراسم بهره برداری از سالن ورزشی مدرسه شهید مطهری گفت: برای تجهیز و ایمن سازی این سالن ورزشی ۵۰۰ میلیون ریال از محل پرورشی استان هزینه شده و با توجه به اینکه بسیاری از اقدامات برای تجهیز و ایمن سازی این سالن توسط همکاران انجام شده ۲۵۰ میلیون ریال از هزینه ها صرفه جویی شد.

اقبال صالحی افزود: باتوجه به اینکه دراین مدرسه کلاس دوره ابتدایی برگذار می شود و کلاس تربیت بدنی مخصوص دوره ابتدایی است برای انجام حرکات پایه و شاداب سازی تجهیز و ایمن سازی شده و همچنین دانش آموزانی که دسترسی به سالن های ورزشی ندارند می توانند در این سالن ورزشی تمرین کنند.

رییس تعاون، کار و رفاه اجتماعی بانه در آیین افتتاح آموزشگاه چند منظوره جویندگان دانش گفت: شرکت تعاونی ۴۵-۳۰ خدمات آموزشی جویندگان دانش امسال با شماره ۹۷۸ ثبت شده که ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای اجرای این طرح هزینه شد.

فرشاد دباغی افزود: در این واحد آموزشی و تولیدی برای ۱۲ نفر اشتغال ایجاد شده و مجوز آن از سازمان فنی و حرفه ای و سازمان مدیریت برنامه ریزی دریافت کرده و گواهی این آموزشگاه مورد تایید این سازمان ها است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بانه گفت: واحد تیرچه و قطعات بتنی در مساحت ۲ هزار متر مربع با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال آورده سرمایه گذار و اشتغالزایی ۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰ نفر به صورت غیر مستقیم به بهره برداری رسید.

بایز حسینی افزود: به مناسبت دهه مبارک فجر امسال هفت پروژه اشتغالزایی و تولیدی با اعتبار ۲۹۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۳۵۰ نفر در حوزه صنعت و معدن به بهره برداری می رسد.

 به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان بانه ۹۳ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۶۸۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد و ۱۶۶ برنامه فرهنگی و ورزشی نیز برگزار می شود.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha