استاندار: ۹۶ تعاونی ویژه بانوان در چهارمحال و بختیاری فعال است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با گرامی‌داشت چهل و دومین فجر پیروزی گفت: در این استان ۱۸۸ تعاونی مختص بانوان تشکیل شده است و از این تعداد اکنون ۹۶ تعاونی فعال است.

اقبال عباسی روز سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت مقام زن و روز مادر که با حضور رییس‌جمهوری، معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده و تعدادی مسوولان ملی از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد،تاکید کرد: تاکنون ۳۳ هزار مورد کارگاه اشتغال از سوی بانوان در استان برگزار شده است.
عباسی تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری۲۲هزار و ۶۲۲ زن سرپرست خانوار زیرپوشش نهادهای حمایتی دارد که از این تعداد ۱۹ هزار نفر زیرمجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره) و سه هزار و ۶۵۶ نفر زیرپوشش بهزیستی هستند.
وی یادآور شد: هم‌اکنون پست‌های مدیریتی در سطح استان مانند مدیرکلی آموزش و پرورش، فنی و حرفه‌ای و معاونت توسعه مدیریت و منابع استاندار چهارمحال و بختیاری به بانوان سپرده شده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون مدیریت‌های بانوان در این استان با مشکل، تبعات و یا حاشیه‌ای نداشته است.
وی گفت: بانوان نیمی از جمعیت جامعه هستند و به راحتی می‌توانند در جامعه و خانواده تاثیرگذار و دارای نقش تعیین کننده باشند.
عباسی تاکید کرد: وجود بانوان کارآفرینی از چهارمحال و بختیاری در سطح ملی باعث مطرح شدن نام استان در عرصه‌های جهانی می‌شود.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از سال ۱۳۹۷ تا نیمه نخست سال‌جاری برای سه هزار و ۵۴۶ زن در استان اشتغال ایجاد شد.
مرضیه جلیل‌پور تصریح کرد: در سال‌جاری ۱۴۰ زن سرپرست خانوار و بانوی کارآفرین در استان برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل استان معرفی شده‌اند.
وی افزود: بانک اطلاعاتی بانوان کارآفرین استان تشکیل شده و در حال تکمیل است.
به گزارش ایرنا، در این نشست بانوانی از استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و تهران گزارشی از وضعیت کارآفرینی زنان در استان‌های خود را برای رییس‌جمهوری ارایه کردند.
از چهارمحال و بختیاری پروین برادران قهفرخی که از پژوهشگران برتر کشور است که تاکنون در زمینه‌های مختلف نیز اختراعاتی را به‌نام خود ثبت کرده است گزارشی را بیان کرد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها