متولیان فرهنگی بیش از پیش از ظرفیت مردمی بهره بگیرند

کاشان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان گفت: ظرفیت مردمی به عنوان مهمترین عامل توسعه فرهنگ باید بیش از پیش مورد توجه و استفاده دستگاه‌ها و متولیان این حوزه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام رمضانعلی معتمدی روز سه‌شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی منطقه کاشان افزود: همانطور که انقلاب اسلامی با حضور مردم به پیروزی رسید، استفاده از این ظرفیت در حوزه فرهنگ نیز باید بیشتر شود.

وی با بیان اینکه حوزه فرهنگ به ترتیب نیازمند رصد و پایش، هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و اقدام عملی است، خاطر نشان کرد: منطقه کاشان در حوزه فرهنگ در کشور خوش درخشیده است که این مهم مسوولیت دستگاه‌های متولی این حوزه را دوچندان کرده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان اظهار داشت: سند توسعه و کارکرد مساجد به عنوان یکی از مهمترین مصوبه‌های شورای فرهنگ عمومی این استان با هدف تقویت مساجد ابلاغ شده است.

حجت‌الاسلام معتمدی افزود: سه طرح مصوب شورای فرهنگ عمومی اصفهان شامل رصدخانه فرهنگ اجتماعی، تدوین سند ارتقا و توسعه کارکرد مساجد و تشکیل ۹ کارگروه تخصصی فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی کشور نیز به تصویب رسیده است.

ضرورت ایجاد مرکز مطالعه فضای مجازی

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز مطالعه و مشاوره حوزه فضای مجازی در کاشان ضروری است، گفت: تدوین منشور دارالمومنین کاشان به عنوان سند مکتوب، تدوین پیوست فرهنگی و الزام تمامی دستگاه‌ها به اجرای آن جزو اولویت‌های شورای فرهنگ عمومی منطقه کاشان است.

میثم‌ نمکی افزود: رویکرد شورای فرهنگ عمومی منطقه کاشان این است که مصوبه‌ها از رویدادمحور به برنامه‌محور تبدیل و وارد سیاست‌گذاری شود.

نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی منطقه شمال اصفهان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و مدیران مرتبط شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و اردستان در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار و حکم آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان به عنوان رییس این شورا اعطا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها