دانشگاه فرهنگیان مبدا و مرجع تحول در آموزش و پرورش است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: اموزش و پرورش زمینه ساز توسعه جامعه و دانشگاه فرهنگیان مبدا و مرجع تحول در آموزش و پرورش است.

به گزارش ایرنا، علی جودکی روز سه شنبه در آئین استقبال از دانشجو معلمان جدید دانشگاه فرهنگیان لرستان با گرامیداشت دهه فجر بیان کرد: معلمان هدایت گر و تعلیم دهنده جوامع بشری هستند.

وی اظهار داشت: تا زمانیکه نخبگان وارد آموزش و پرورش نشوند تحولی درجامعه ایجاد نمی شود و اکنون این شرایط در سطح جامعه ما ایجاد شده است.

جودکی با اشاره به اینکه خوشبختانه نخبگان جامعه ما به معلمی روی آورده اند و استقبال خوبی از دانشگاه فرهنگیان می شود، ادامه داد: معلمان تربیت یافته در دانشگاه فرهنگیان باعث تحول در سطح جامعه و تربیت دانش آموزانی توانمند می شوند چراکه دعلاوه بر دانش دارای نیروی جوانی هستند.

وی بیان کرد: توسعه در جامعه به دست آموزش و پرورش رقم می خورد و تحول در آموزش و پرورش توسط معلمان و نومعلمان اتفاق می افتد و دانشجو معلمان باید توانمندی خاص داشته باشند.

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشجویان فرهنگیان در چهارچوبی تعلیم و تربیت می شوند که معلم در تراز انقلاب اسلامی باشند و تربیت دانش آموز تراز انقلاب اسلامی را به خوبی انجام دهند.

وی با اشاره به منشور تعریف شده در دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: حقوق و تکالیف دانشجو معلمان در این منشور به خوبی تعریف شده است.

وی با تاکید بر ضرورت جذب نیروهای نخبه در دانشگاه فرهنگیان جهت ارتقا سطح علمی و توانمندی ادامه داد: تا کنون سه دوره از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان لرستان فارغ التحصیل شده است.

وی عنوان کرد: اکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان لرستان تحصیل می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha