خون شهیدان موجب جاودانگی، ایجاد قدرت و حیات در کالبد جامعه می‌شود

تهران - ایرنا - رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری گفت: خون شهیدان موجب جاودانگی، ایجاد قدرت و حیات در کالبد جامعه و تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، آیت الله محمد حسن اختری در آیین معرفی جایزه جهانی آثار سردار سلیمانی که در تالار حوزه هنری برگزار شد، اظهار داشت: تجلیل و تقدیر از خانواده‌های شهدای و ایثارگران، اقدامی تاثیرگذار و نقش آفرین در زنده نگهداشتن یاد شهدا، رشادت‌ها و خدماتی است که شهدا با فداکاری‌های خود به یادگار گذاشتند و همچنین باعث می‌شود روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان رشد پیدا کند و گسترش یابد.

وی افزود: همان طور که خون شهیدان باعث جاودانگی می‌شود موجب ایجاد قدرت و حیات در کالبد جامعه نیز خواهد شد و همان طور که خون در کالبد انسان حیات آفرین است، خون شهدا نیز باعث تقویت روحیه ایثار و فداکاری در جامعه خواهد شد. امروز مساله مقاومت در بسیاری از کشورها و منطقه خاورمیانه به عنوان یکی از برجسته ترین و شایسته ترین اقداماتی است که در جامعه صورت می‌گیرد مانند مقاومتی که مردم مظلوم یمن از خود نشان می‌دهند و مقاومتی که در فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی در جریان است.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با بیان اینکه برگزاری مراسم‌هایی برای تجلیل از خانواده شهدا باعث تقویت جبهه مقاومت می‌شود، گفت: برگزاری چنین مراسم هایی موجب می‌شود که خانواده شهدا احساس نکنند که شهدا فراموش شده‌اند و جامعه شهدا و فداکاری‌هایشان را فراموش نمی‌کند و مردم شهدای خود را به یاد دارند و زندگی آنها برایشان ارزشمند است و باعث می‌شود خانواده شهدا روحیه بیشتری پیدا کنند و امید بیشتری یابند.

آیت الله اختری در ادامه بیان کرد: تجلیل از خانواده شهدا باعث می‌شود اهدافی که شهدا به دنبال آن بودند تحقق یابد، شهدا در کشورهای گوناگون مانند افغانستان، یمن، لبنان، عراق، پاکستان، سوریه، نیجریه، افغانستان و ... اهداف والایی را در مقابل تجاوز و اشغالگری ها پیگیری می کردند که تجلیل از خانواده شهدا این اهداف را زنده و روحیه مقاومت را تقویت می‌کند.

وی با تاکید بر اهمیت اهداف مقدس شهدا، گفت: این اهداف که شهدا به خاطر ان شهید شدند دیگران احساس وظیفه می‌کنند که نباید در این راه کوتاه بیایند و تسلیم شوند.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری اظهار داشت: در طول ۴۲ سال پیروزی انقلاب اسلامی چه در داخل و چه در خارج از کشور شاهد بودیم با شهادت شهدا، راه شهدا زنده تر و موجب پایداری و پاسداری از نظام جمهوری اسلامی شد.

وی افزود: امروز جوانان روز به روز بیشتر به میدان می‌آیند و انتشار آثار شهدا مانند بنرها، عکس ها و کتب موجب می‌شود جوانان بسیاری به راه مقابله با دشمن، اشغالگری، تجاوزگری‌ها و مقابله با تکفیری‌ها و داعش قدم بردارند و مقاومت را تقویت کنند.

آیت الله اختری همچنین گفت: امروز آثار و برکات و دستاوردهای خون شهدا کاملا مشهود است شهدا عظمت بسیاری آفریدند.

 در این مراسم جایزه جهانی ایثار سردار سلیمانی به خانواده شهدای مقاومت مانند خانواده شهید سلیمانی، شهید ابو مهدی المهندس، شهید موسوی و شهدایی از ترکیه، نیجریه و لبنان اهدا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار سیاست