آموزشگاه شهیدان روزیطلب در ناحیه ۴ شیراز گشایش یافت

شیراز-ایرنا- آموزشگاه ۱۲ کلاسه شهیدان روزیطلب با اعتباری افزون بر ۵۸میلیارد ریال به صورت نیمه دولتی، با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان در فارس افتتاح شد.

روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، در گزارش روز سه‌شنبه خود به نقل از مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس، بیان داشت: آموزش و پرورش افزون بر این که پذیرای دانش آموزان دیگر کشورهاست، صادرکننده شخصیت‌های علمی شاخص به بیرون از مرزهای این کشور نیز هست که به عنوان سفیران صلح و دوستی، پرچم کشور را برافراشته نگاه داشته‌اند.

سرفراز موصلی افزود: آمادگی داریم در هر کشوری که به هر دلیلی دانش‌آموز بازمانده از تحصیل وجود داشته باشد، با کمک کمیساری عالی پناهندگان مدرسه بسازیم.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس نیز در این آیین گفت: آرزوها و آرمان‌ها با شعار محقق نخواهد شد و برآورده شدن فرهنگ ایرانی اسلامی، با علم و کسب دانش میسر خواهد شد.

سید علاالدین کراماتی ادامه داد: آزادی، لازمه حیات سیاسی و اجتماعی است و تحقق آزادی نیز در گرو علم اندوزی است، پس باید با سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش برای محقق شدن این امر بکوشیم.

وی، با بیان اینکه باید با تلاش و توسل به علم، زیرساخت‌ها را فراهم کنیم، اظهار داشت:در جمهوری اسلامی اتفاقات خوبی در حوزه آموزش به اتباع رقم خورده است اما هنوز کافی نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها