آموزشگاه شهیدان روزیطلب در ناحیه ۴ شیراز گشایش یافت

شیراز-ایرنا- آموزشگاه ۱۲ کلاسه شهیدان روزیطلب با اعتباری افزون بر ۵۸میلیارد ریال به صورت نیمه دولتی، با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان در فارس افتتاح شد.

روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، در گزارش روز سه‌شنبه خود به نقل از مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس، بیان داشت: آموزش و پرورش افزون بر این که پذیرای دانش آموزان دیگر کشورهاست، صادرکننده شخصیت‌های علمی شاخص به بیرون از مرزهای این کشور نیز هست که به عنوان سفیران صلح و دوستی، پرچم کشور را برافراشته نگاه داشته‌اند.

سرفراز موصلی افزود: آمادگی داریم در هر کشوری که به هر دلیلی دانش‌آموز بازمانده از تحصیل وجود داشته باشد، با کمک کمیساری عالی پناهندگان مدرسه بسازیم.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس نیز در این آیین گفت: آرزوها و آرمان‌ها با شعار محقق نخواهد شد و برآورده شدن فرهنگ ایرانی اسلامی، با علم و کسب دانش میسر خواهد شد.

سید علاالدین کراماتی ادامه داد: آزادی، لازمه حیات سیاسی و اجتماعی است و تحقق آزادی نیز در گرو علم اندوزی است، پس باید با سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش برای محقق شدن این امر بکوشیم.

وی، با بیان اینکه باید با تلاش و توسل به علم، زیرساخت‌ها را فراهم کنیم، اظهار داشت:در جمهوری اسلامی اتفاقات خوبی در حوزه آموزش به اتباع رقم خورده است اما هنوز کافی نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =