۴۳ پروژه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس آماده بهره‌برداری است

شیراز-ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس گفت: ۴۳ پروژه این اداره کل در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد و یک طرح نیز عملیات ساخت آن آغاز خواهد شد.

روابط عمومی این اداره کل در گزارش روز سه‌شنبه خود به نقل از علیرضا سیاهپور افزود: عملیات اجرای این پروژه‌ها امسال از هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) آغاز شد و هم اینک این طرح‌ها که برای آنها ۸۳۶ میلیارد ریال هزینه شده تکمیل و آماده بهره‌برداری است.
وی بیان کرد: در روزهای آتی شاهد افتتاح ۱۵ پروژه در حوزه نگهداری راه‌های شمال استان فارس شامل لکه گیری و روکش آسفالت به طول ۴۶ کیلومتر با اعتباری افزون بر۳۶۲ میلیارد ریال خواهیم بود.
او اظهار داشت: همچنین ۱۹ پروژه در بخش ایمنی راه شامل اجرای روشنایی، احداث حفاظ بتنی (نیوجرسی) و احداث رفوژ میانی با صرف هزینه‌ای بیش از ۱۲۳ میلیارد ریال و هفت پروژه در حوزه نگهداری ابنیه فنی راه‌ها شامل احداث، تعمیر، نگهداری و تثبیت ابنیه فنی با اعتباری افزون بر۲۰۶ میلیارد ریال مهیای بهره‌برداری است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس اضافه کرد: افتتاح ۲ شرکت حمل و نقل کالا و آغاز عملیات اجرایی احداث یک مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین از دیگر برنامه‌های این اداره کل در دهه مبارک فجر است.
سیاهپور ادامه داد: تمام پروژه‌های حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با هدف افزایش ارتقای ایمنی و نگهداری راه‌ها به عنوان سرمایه‌های ملی و با رویکرد تامین رفاه حال کاربران جاده‌ای به شکل مستمر و با جدیت اجرا و افتتاح می‌شود.
استان فارس، هم‌اینک دارای یک هزار و ۴۶۰ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۳۰۹ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۸۷۲ کیلومتر راه فرعی و حدود ۱۱ هزار کیلومتر راه روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =