مجوز ساخت ۱۰ هتل ایمن در اصفهان صادر شد

اصفهان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: مجوز و تاییدیه ساخت۱۰ هتل ایمن در استان صادر شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، سیدحسن قاضی عسگر روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح مجتمع‌ گردشگری "کوهستان" در شهرستان مبارکه افزود: هتل‌ها و مجموعه‌های گردشگری با شیوع ویروس کرونا با آسیب جدی مواجه شدند که میزان این خسارت‌ها ماهانه به حدود ۴۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

وی ابراز امیدواری کرد که با بهبود وضعیت و تدوین شیوه‌نامه‌ سفرها و هتل‌های ایمن، بطور مجدد نظام گردشگری در استان و کشور رونق پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان اظهار داشت: این استان دارای بیشترین مجموعه گردشگری بویژه بوم‌گردی در کشور است و تاکنون برای راه‌اندازی حدود۳۰۰ واحد بومگردی در  اصفهان، سرمایه‌گذاری شده است و این جریان همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: مثلث طلایی گردشگری بین اصفهان، فارس و یزد تشکیل شده و بدنبال این هستیم که با تکمیل شیوه‌نامه‌ها، کار خود را در این زمینه شروع کنیم.

قاضی عسگر خاطرنشان کرد: در صورتی که وضعیت به همین ترتیب پیش برود می‌توانیم فعالیت گردشگری را پیش از عید شروع و وضعیت نه‌چندان خوب این حوزه در استان اصلاح کنیم و به حالت اول خود بازگردانیم.

وی با بیان اینکه کار ساخت تعداد زیادی از طرح‌های گردشگری در استان به درازا کشیده شده است، اضافه کرد: بدلیل پایین بودن شاخص‌های کسب و کار در اصفهان حدود ۴۰ طرح‌ گردشگری در استان وجود دارد که زمان تکمیل آنها در دوره مسوولیت کوتاه ما قرار گرفته که یکی پس از دیگری در حال افتتاح و بهره‌برداری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با اشاره به جایگاه مبارکه در زمینه گردشگری افزود: این شهرستان از مجموعه‌ هتل‌ها، اماکن بومگردی و صنایع خیلی خوب برخوردار است و سرمایه‌گذار باید هرچه سریعتر ساخت هتل این مجموعه(کوهستان) را آغاز کند.

رییس اداره امور شعب بانک ملی استان اصفهان نیز در این مراسم گفت: این استان در زمینه تخصیص تسهیلات بانکی به طرح‌ها و بنگاه‌های اقتصادی پس از استان تهران، در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

محمد نورآزادی بدون اشاره به تعداد و مقدار تسهیلات ارائه شده افزود: اولویت بانک ملی در سال جاری و سال آینده، ارائه تسهیلات به طرح‌های نیمه‌تمام است.

وی ادامه داد: تشکیل کنسرسیوم بانکی، امروز در هیات خبرگان بانکی و اقتصادی استان  اصفهان مطرح شده و امیدواریم بتوانیم منابع مالی را برای طرح‌های استان تامین کنیم.

آزادی با اشاره به تصویب حدود ۶ طرح ایجادی در استان ابراز امیدواری کرد که با طرح این کنسرسیوم بتوانیم مشکلات استان اصفهان را برطرف کنیم.

به گزارش ایرنا، امروز با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان، مرحله نخست مجموعه گردشگری کوهستان مبارکه با ۵۰ نفر اشتغال مستقیم، همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح شد.

 این مجموعه گردشگری با ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی، در زمینی به مساحت چهار هزار مترزیربنا و در ساختمانی با سه طبقه ساخته شده و از امکاناتی نظیر رستوران، سالن پذیرایی و تالارها، پارکینگ برخوردار است.

شهرستان مبارکه با ۳۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و مذهبی شناسایی شده و ثبت ۳۳ اثر از مجموع آن در فهرست آثار ملی، در ۵۰ کیلومتری جنوب غربی استان اصفهان قرار دارد.

ظرفیت اقامتی استان اصفهان در سال ۹۲ که دولت یازدهم کار خود را آغاز کرد، حدود ۱۰ هزار تخت بود اما با مجموعه اقدام‌ها و طرح‌های اجرا شده، این ظرفیت در زمان حاضر به ۳۵ هزار تخت رسیده است.

همچنین تعداد هتل‌های این استان از حدود ۹۰ واحد به ۱۵۰ و مهمانپذیرها از ۶۵ به ۲۳۰ واحد افزایش یافته است که رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها