۲۰ مجموعه ورزشی شهرداری تهران برای معلولان مناسب‌سازی شده‌است

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان ورزش شهرداری تهران اعلام کرد: در یک سال گذشته بیش از ۲۰ مجموعه ورزشی این نهاد جهت استفاده معلولان و جانبازان مناسب‌سازی شده‌است.

به گزارش روز سه شنبه سازمان ورزش شهرداری تهران، "فرشید اسحاقی" افزود: هیچگونه محدودیتی در ارایه خدمات ورزشی به معلولان و جانبازان و نیز قهرمانان پارالمپیک در مجموعه‌های ورزشی این نهاد وجود ندارد.

وی ادامه داد: سازمان ورزش شهرداری تهران همچون گذشته به ارایه خدمات ورزشی به گروه های مختلف شهروندان از جمله معلولان و جانبازان می پردازد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته و پیش از پاندمی کرونا بیش از ۲۶۰ هزار شهروند جانباز و معلول از خدمات ورزشی شهرداری تهران بهره برده اند، گفت: همچنین طی سال گذشته ۲۵ دوره رقابت ورزشی ویژه معلولان و جانبازان در گروه های مختلف زنان و مردان برگزار شد که این روند همچنان ادامه دارد.

مدیر روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران خاطرنشان کرد: همچنین در یک سال گذشته بیش از ۲۰ مجموعه ورزشی شهرداری تهران جهت استفاده معلولان و جانبازان مناسب سازی شده و سازمان ورزش شهرداری تهران همواره خود را ملزم به ارایه خدمات به جانبازان و معلولان می داند.

اسحاقی در خصوص خدمات رسانی ۹ مجموعه ورزشی زیر پوشش این سازمان به معلولان و جانبازان افزود: بهره برداری از بزرگترین مجموعه ورزشی ویژه جانبازان و معلولان در خاورمیانه، ارائه خدمات آموزشی - تفریحی در مجموعه های ورزشی، برگزاری فعالیت های تفریحی - ورزشی و همچنین برگزاری پارالمپیاد محلات شهر تهران ویژه بانوان و آقایان از جمله فعالیت های این سازمان برای افراد کم توان است.

وی ادامه داد: مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم(ع) نیز به عنوان مجموعه ورزشی تخصصی جانبازان و معلولان تهران با رعایت پروتکل های بهداشتی به ارائه خدمات می پردازد.

وی با تاکید بر مناسب سازی اماکن و مجموعه های ورزشی ویژه جانبازان و معلولان خاطرنشان کرد: امکان دسترسی به سرویس های بهداشتی (بدون پله و در سطح همکف)، نصب سرویس بهداشتی فرنگی، نصب دستگیره های نگهدارنده در قسمت های سرویس بهداشتی، رختکن و رمپ، مناسب سازی ارتفاع روشویی ها، فراهم کردن دسترسی به رختکن ها، تعبیه کابین های مخصوص جهت رفاه حال گروه های خاص، نصب شیرهای آب از نوع اهرمی، قرارگرفتن دوش ها در سطح همکف و همچنین شیب دار بودن ورودی و خروجی حوضچه کلر بدون پله و لبه بلند از جمله این مناسب سازی بوده است.

در روزهای اخیر برخی رسانه ها از محدودیت استفاده ورزشکاران پارالمپیکی از مجموعه های ورزشی خبر دادند که سازمان ورزش و جوانان شهرداری تهران این موضوع را رد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها