اعزام خانواده‌های شاهد و ایثارگر به اردوهای زیارتی، سیاحتی

تهران - ایرنا - معاون اداره‌کل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعزام حدود ۷۰۰۰ نفر از خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر به اردوهای زیارتی، سیاحتی، فرهنگی و تفریحی در طول پائیز و زمستان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، فرزاد نیک‌اندیش با اعلام این خبر گفت: این اردوها طی هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر و ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌هایی که از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ در شرایط سفید و آبی هستند، با رعایت همه جانبه شیوه‌نامه‌های بهداشتی، بهره‌برداری حداقلی از ظرفیت‌های اقامتی هتل‌ها و مراکز اقامتی، به صورت خود اعزام (استفاده از وسیله نقلیه متقاضیان) و به‌منظور افزایش سطح نشاط و سلامت خانواده‌های معزز شهدا، عزیزان جانباز، آزادگان گرامی و خانواده محترم ایشان برنامه‌ریزی و اجرا شد.

 معاون اداره‌کل امور ورزشی و اردویی بنیاد اضافه کرد: ورزش صبح‌گاهی، مسابقات تفریحی خانوادگی، قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری، تیراندازی تفریحی با کمان و تیراندازی تفریحی با اسلحه بادی، برگزاری مسابقات عکاسی، فرهنگی و پایش سلامت، از جمله برنامه‌های اجرا شده در این اردوها بود.

وی درباره نحوه برگزاری این اردوها گفت: سیاست‌ها، برنامه‌ها و خدماتی که توسط اداره کل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه می‌شود، رویکرد نشاط‌محور دارد و فعالیت‌های اردویی با  مشارکت ایثارگران و واحدهای درون و برون سازمانی ارتقا یافته و با توجه به اولویت‌ها، برگزاری اردو برای تمامی اقشار جامعه ایثارگری پیگیری می‌شود.

مراسم گرامیداشت ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر در معاونت فرهنگی بنیاد برگزار شد

مراسم گرامیداشت «ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر» روز سه‌شنبه با حضور زنان شاغل در معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

 مریم مجتهدزاده، رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های زنان در دفاع مقدس در این نشست ضمن تبریک ولادت حضرات زهرا (س) و روز مادر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران حادثه عظیمی بود که باید از نظر تاریخی و از نظر ظرف مکان و زمان بر آن مروری داشته باشیم تا آن واقعه عظیمی که پس از دوران ستمشاهی اتفاق افتاده را ساده نبینیم.

وی افزود: امروز برخی دست به سیاه‌نمایی می‌زنند و برای جوانی که دوران قبل از انقلاب را درک نکرده است، اوضاع را خیلی خوب توصیف می‌کنند؛ درحالی که این‌طور نبوده و جامعه درگیر مشکلات زیادی بوده است؛ افرادی هم که قیام و انقلاب کردند، جزو نخبه‌ترین آدم‌های آن زمان و در سطوح بالای علمی بودند. از نظر اجتماعی هم آدم‌های فهمیده‌ای بودند.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های زنان در دفاع مقدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک نوع مدیریت جدید و نوآوری بود که برای اولین بار بدون وابستگی به غرب و شرق توسط یک رهبر دینی اتفاق افتاد، اضافه کرد: انقلاب اسلامی ما چون پیام آزادی و نویدبخشی برای مستضعفان عالم را داشت، طبیعی بود که از طرف کشورهای استعمارگر و به ظاهر ابرقدرت تحمل نشود؛ به همین دلیل از همان ابتدا تا به الان هرجا که توانستند علیه انقلاب و این نظام طوتئه کردند که به لطف خدا و مردم، شهدا و ایثارگرانی که آرمان‌های بلند و هدف مقدسی داشتند، همه این توطئه‌ها خنثی شد.

مجتهد زاده ضمن اشاره به نقش زن در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، گفت: علاوه بر شرکت زنان در اجتماعات و میدان‌های مبارزه، اگر صبوری و مدیریت احساسات زنان در جنگ و تلاش مضاعف آنان برای سنگرسازی جدید نبود و خلأ مردانشان را در جامعه پر نمی‌کردند، مردان برای حضور در جبهه جنگ سخت اطمینان پیدا نمی‌کردند.  

همسر شهید جاویدالاثر موسوی در پایان گفت: امروز هم که درگیر جنگ نرم هستیم و جنگ داخل خانه‌های ما است، باید به خستگی‌ناپذیری حضرت زهرا (س) تأسی کنیم و از پا ننشینیم زیرا ما موظف و مکلف هستیم که راه و یاد شهدا و ایثارگران را زنده نگه داریم.

مجمع عمومی سازمان مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر برگزار شد

مجمع عمومی سازمان مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر عصر با حضور معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

سعید اوحدی در این نشست با اشاره به گزارش حسابرسی ارائه شده به لزوم توجه به سرمایه‌های ایثارگران اشاره کرد و گفت: خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران و خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران مسئولیت خطیری است که نباید به هیچ عنوان مورد غفلت قرار بگیرد.

معاون رییس جمهور با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود برای حل مشکلات ایثارگران خاطرنشان کرد: مسئولیت سنگینی به عهده ما گذاشته شده است. با توجه به اینکه اعتبار بنیاد شهید و امور ایثارگران، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان هستند؛ باید خدمت به جامعه ایثارگری مورد توجه جدی قرار گیرد.

مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر آماده ارائه خدمات به مدافعان سلامت هستند

علی دستجردی، مدیرعامل مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر نیز در این نشست با اشاره به خدمات سازمان مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به عنوان ولی‌نعمتان جامعه اسلامی، گفت: بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری و خط‌ مشی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت‌رسانی به این قشر مورد توجه جدی قرار دارد و از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به شرایطی که ویروس کرونا در کشور ایجاد کرده است، گفت: مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر آماده ارائه خدمات به مدافعان سلامت هستند.
در این نشست صورت‌های مالی و عملکرد سازمان مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۸ مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار جامعه