زنان رکن اصلی خانواده‌ها هستند

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: زنان رکن اصلی خانواده‌ها هستند و باید با استقامت و حکمت زندگی کنند چراکه حضرت زهرا (س) سراسرِ وجودش حکمت بود و بهترین الگو برای همه بانوان است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز سه شنبه در دیدار تعدادی از مشاوران امور زنان دستگاه‌های اجرایی استان قزوین اظهار داشت : اگر روزی را برای روز زن مشخص می‌کنیم به این خاطر است که بررسی کنیم چه قدم‌هایی برای اعتلای جایگاه زن برداشته‌ و تا چه میزان جایگاه زن را در جامعه والا نگه داشته‌ایم و تلاش کنیم به جایگاه حقیقی که مد نظر دین است، دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه مستکبران در دوقطبی‌سازی بین زنان و مردان خیلی کوشش کرده‌اند، افزود: یکی از شیوه‌های فرعون این بود که مردمش را قبیله قبیله می‌کرد و آنها را به جان هم می‌انداخت تا بر آنها حکومت کند و از آنها بهره‌کشی کند و امروز این شیوه مورد استفاده مستکبران است.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: فرهنگ غلط مردسالاری و زن‌سالاری یکی از شیوه‌های است که استعمار بر آن تکیه کرده و سایه شومی بر جوامع بوده تا با تکیه بر این معنا اختلافات را در جوامع ایجاد کرده و تشدید نمایند و در نهایت جوامع را زیر سلطه استعماری بگیرند.

امام جمعه قزوین افزود: این در حالی است که خداوند در سوره حجرات فرموده کرامت انسانی و تقوا موجب برتری انسانهاست و جنسیت را به هیچ وجه عامل برتری معرفی نکرده و خط بطلان بر روی همه دو قطبی سازی‌ها کشیده است.

وی با اشاره به اینکه الگو قرار دادن آمریکا و اروپا در بسیاری از موضوعات به دلیل پیشرفت آنها کار اشتباهی است،اظهار کرد: پیشرفت آنها ساخت سلاح‌های نظامی و کشتار مردم مظلوم است و با فرهنگ آن کشورها انسانیت پا نمی‌گیرد و اینگونه نیست که پیشرفت صرفاً برای غرب است و استعمار فرهنگ محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه قرآن به ما می‌گوید هر چقدر به انسانیتِ بر پایه تقوا و کرامت رسیده‌اید پیشرفت کرده‌اید، تصریح کرد: خداوند وقتی مسایل کلیدی انسانی را مطرح می‌کند بین زن یا مرد فرقی قایل نمی شود و تاکید می کند که هیچ کدام در رسیدن به حیات طیبه فرقی ندارند.

وی بیان کرد: دشمن در جنگ نرم مهم ترین سرمایه‌های ما را نشانه گرفته و مهم ترین سرمایه اجتماعی ما زن است چرا که زن انسان را تربیت می‌کند و دشمن برای آلوده کردن این فضا تلاش می‌کند تا این ظرفیت عظیم لطمه ببیند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها