آموزش‌های اشتغال متناسب با نیاز بازار کار ارایه شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: اگر آموزشی در حوزه اشتغال و توانمندی افراد برای ورود به بازار کار ارایه می‌شود باید متناسب با نیازهای جامعه باشد تا زحمات و هزینه‌های انجام شده هدر نرود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عیسی منصوری عصر سه شنبه در نشست کمیته هماهنگی اشتغال استان کرمانشاه که در سرسرای تدبیر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان که متولی ارایه آموزش است باید این نیازسنجی را انجام و متناسب با آن برنامه های خود را عملیاتی کند.

وی ادامه داد: ارایه آموزش های کارشناسی می تواند جمعیت متقاضی ورود به بازار کار را قوی، کاردان و باسواد در شغل مورد نظر بارآورده و در آینده نیز شاهد انجام مطلوب کارها و وظایف محوله و در نهایت رونق تولید و شکوفایی اقتصاد باشیم.

منصوری با اشاره به برنامه ریزی استان کرمانشاه برای ارایه آموزش های تخصصی به ۱۴ هزار نفر و اینکه آموزش هر فرد به ۱۰ میلیون ریال نیاز است، گفت: وزارت کار آماده پرداخت ۲۰ میلیون ریال در ازای آموزش هر فرد است منتها به شرطی که وی پس از دریافت آموزش ها جذب بازار کار شده و دارای شغل پایدار و ثابت شود.

معاون وزیر کار در عین حال خواستار ارایه مشوق برای صاحبان صنایع، کارخانجات و کارفرمایان مثل پرداخت حق بیمه افراد اموزش دیده ای شد که توسط آنها به کار گیری می شوند تا بدین وسیله روند اشتغالزایی این افراد سرعت بیشتری بگیرد.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی خانه خلاق در کرمانشاه خواستار حمایت ویژه دستگاه های اجرایی خصوصا اداره کل میراث فرهنگی از آن شد و گفت: در اسرع وقت نیز باید دستورالعمل اجرایی برای این خانه تدوین و راهبردهای آن مشخص شود.

موضوع مهارت جویندگان کار در استان با جدیت دنبال می شود

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در این جلسه از پیگیری جدی موضوع مهارت آفرینی جویندگان کار در استان خبر داد و گفت: باید نیروهایی متخصص تربیت کنیم تا چرخ اقتصاد و اشتغال کرمانشاه بهتر بگردد.

وی گفت: بحث مهارت به اندازه ایجاد اشتغال برای مجموعه مدیریتی استان مهم است و این موضوع با محوریت اداره کل آموزش های فنی و حرفه ای دنبال می شود.

حاتمی در پایان و با بیان اینکه کرمانشاه نیازمند حمایت ویژه مسوولان عالی وزارت کار است و سفر هیات بلندپایه ای از این وزارت خانه به استان را نیز باید به فال نیک گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها