زیرساخت‌های امدادرسانی قم تناسبی با انتظارات موجود ندارد

قم-ایرنا-استاندار قم گفت: قم موقعیت خاصی در کشور دارد و این موقعیت ویژه الزاماتی را می‌طلبد که در سطح مسائل ساختاری است و زیرساخت های موجود در قم متناسب با انتظارات و مسئولیت‌هایی که برای آن تعریف شده نیست.

به گزارش روز سه شنبه جمعیت هلال احمر قم، بهرام سرمست در دیدار با دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور، افزود: از آنجایی که قم معین استان تهران تعیین شده، تناسبی در این زمینه غیر از همجواری جغرافیایی ندارد و این مسئولیت را سنگین تر می کند.

سرمست بیان کرد: قم در شرایط عادی ترددها، تصادفات و مسائل امدادی، نیرو و امکاناتی را نیازمند است که از لحاظ زیرساختی فراهم نمی‌باشد.

وی ادامه داد: علی رغم کمبودها و تنگناها در استان و همدلی و همیاری خوبی که ستاد بحران با مجموعه مدیریت استان داشته قابل تقدیر بوده و تاکنون بسیار خوبی را به نمایش گذاشته است.

وی خاطر نشان کرد:  انتظار ما این است که این جایگاه ویژه و مسئولیت‌های فرااستانی و الزاماتی که برای معین بودن استان قم وجود دارد در تخصیص بودجه در نظر گرفته شود و از لحاظ زیرساختی تامین شود.

سرمست تصریح کرد: با توجه به اینکه استان قم شاهراه مواصلاتی ۱۷ استان می‌باشد نیازمند حمایت و پشتیبانی مسولان است و می‌بایست در تخصیص اعتبارات و بودجه به استان یک نگاه ملی داشته و نگاه تک شهرستانی نداشته باشند.

استاندار قم بیان کرد: استان قم وظایف خود را فراتر از وظایف سازمانی بلکه در حد ملی و بین‌المللی انجام می دهد و از تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود در بخش دولتی، مردم نهاد، گروه‌های مردمی، تشکل‌های صنفی وغیره با همدلی کلی انجام می دهد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران نیز در ابتدای این دیدار با اشاره به اینکه مسولان هلال احمر به استان  قم نگاه ویژه‌ای دارند گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، استان قم علمکرد بسیار مناسبی را از خود نشان داده است.

محمدحسن قوسیان مقدم ادامه داد: این زحمات حاصل همت و همدلی مسئولین، کادر درمان، مردم و روحانیت است که می‌بایست این شرایط را به خوبی حفظ کردن و قدردان آن باشیم تا دوباره کشور به وضعیت قبل بازنگردد.

وی بیان کرد: هلال احمر در مدیریت بحران نیز وظایفی را برعهده دارد و استان قم نیز به عنوان معین استان تهران باید انبارهای امدادی خود را از لحاظ امکانات و تجهیزات  تامین نماید که نیازمند همکاری و همیاری مسئولین استان و کشور می‌باشد.

کرونا آزمون الهی بود

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز در دیدار دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران، گفت: مسئولین و مردم می‌بایست باید شکرگزار نعمت انقلاب باشند و این امانت را حفظ کرده و از آن مراقبت کنند.

آیت‌الله سید محمد سعیدی افزود: هلال احمر نیز به عنوان یک دستگاه ارزشمند در این نظام در سقوط  رژیم پهلوی خوش درخشیدند و همواره شریک و همراه مردم در حوادث بوده و خدمات بسیار خوبی را ارائه کرده‌اید.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه خداوند همه انسان ها را مورد آزمون قرار می‌دهد و خود نیز در پیروز شدن آزمون‌ها به انسان‌ها کمک می‌کند اظهار کرد: کرونا نیز یک آزمون الهی بود که با کمک خداوند متعال و تدابیر رهبر معظم انقلاب و همکاری و همیاری مسئولین و مردم خوشبختانه توانستیم این بیماری را کنترل کنیم.

وی افزود: بهترین تشکر و قدردانی مردم از کادر پزشکی و درمانی، رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی است.

در ابتدای این دیدار دکتر قوسیان مقدم دبیر کل جمعیت هلال احمر گزارشی از نحوه خدمات جمعیت هلال احمر در حوادث و مقابله با شیوع ویروس کرونا ارائه نمود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر امروز در سفر به قم با تنی چند از علما و مراجع دیدار و گفتگو کرد. / 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها