۱۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۵
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84208724
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

البرز نیاز به کار تخصصی در حوزه کودک دارد

کرج- ایرنا- نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: این استان نیاز به کارتخصصی درحوزه کودک دارد تا کودکان با اخلاق و معنوی رشد پیدا کنند.

آیت الله سید محمد حسینی همدانی عصر سه شنبه در نشست کمیته همکاری  حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان البرز که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهارداشت: همانگونه که رهبرمعظم انقلاب فرمودند که هرچه در آموزش و پرورش هزینه کنیم، سرمایه است لذا برای آموزش کودکان باید تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت مهدهای کودک پس ازسالها پیگیری از بهزیستی به آموزش و پرورش سپرده شد تا کودکان دربرنامه ای نظامند آموزش ببینند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان داشت: کودکان برای آموزش معارف قرآنی و دینی نیاز به مربی توانمند در حوزه کودک دارند تا بعد از مدتی انحراف عقیدتی و فکری پیدا نکنند.

وی با بیان اینکه از آموزش و پرورش انتظارمی رود درحوزه کودک جدی تر کار کند، یادآورشد: برای تربیت کودکان و نوجوانان سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب را داریم که باید از آن بهره ببریم تا دانش آموزانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت شوند.

حسینی همدانی تصریح کرد: تربیت انسان های با اخلاق، مبتکر، ایده پرداز، قوی و اهل تعامل اجتماعی از جمله محورهای مهمی است که دربیانیه گام دوم انقلاب وسند تحول بنیادین به آن پرداخته شده است که آموزش و پرورش و حوزه های علمیه با تعامل و همکاری می توانند این بخش را تقویت کنند.

وی افزود: وقتی به وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه نگاه می کنیم می بینیم که در طول ۴۰ سال گذشته درتربیت کودکان و نوجوانان کارجدی نکردند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج از معلمان به عنوان مهمترین عامل تاثیرگذار درنظام تعلیم و تربیت یاد کرد و گفت: کلام معلم در کودکان بسیار تاثیرگذار است و باید ازآن استفاده کنیم.

وی به ویژگی خاص استان البرز دربخش فرقه ها اشاره کرد و یادآورشد: هر فرقه ای دارای ویژگی های خاصی است که مربیان باید درمورد هر فرقه آموزش تخصصی  را ببینند و سپس به مدارس همان مناطق که آن فرقه را دارند، اعزام شوند.

حسینی همدانی گفت: ما درجنگ نرم دشمن هستیم که می خواهند پایه های اعتقادی و ایمانی آینده سازان ایران را خراب کنند.

وی با بیان اینکه دشمن روی درک افراد کارمی کند، اضافه کرد: انقلاب اسلامی منظومه فکری امام است که اگر این مکتب را بگیرند دیگر چیزی از امام و مکتب امام باقی نمی ماند.

وی مطالعه کتاب تعلیم و تربیت امام خمینی (ره) را برای مربیان فعال درآموزش و پرورش ضروری دانست و خاطرنشان کرد: انجام کار تربیتی نیاز به تولید محتوا و اعتبار دارد که کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه های علمیه لازم است این استان را که جمعیت دانش آموزی آن برابر جمعیت استانی چون ایلام می باشد را ویژه ببیند.

امام جمعه کرج تاکید کرد: یکی ازسنگرهای جهادی انقلاب مدارس است تا درآن کودکی که مد نظرسند تحول و گام دوم انقلاب است پرورش یابد.

دراین نشست اعضای ستاد کمیته همکاری های استان به بیان مشکلات و دیدگاه های خود درخصوص فرآیند کاری و اهداف این کمیته درالبرزپرداختند.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha