۲۰ طرح عمرانی مختلف در بخش پره سر رضوانشهر به بهره برداری رسید

رشت- ایرنا – بخشدار پره سر گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، ۲۰ طرح عمرانی مختلف شهری و روستایی در سطح مناطق مختلف این بخش به بهره برداری رسید.

 هادی صیادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای طرح های مختلف و توجه به موضوعات عمران روستایی از مهمترین اقدامات دولت در این زمینه است و امروز شاهد افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها هستیم.

 وی با اشاره به اقدامات و طرح های افتتاحی طی این دهه مبارک گفت: طرح های عمران شهری، و روستایی در این بخش شامل آسفالت خیابان و راه روستایی، ساخت مدرسه، مسکن مددجویی بهزیستی و مسکن محرومین سپاه، برقرسانی، طرح های کشاورزی و غیره است که برای به ثمر رسیدن آنها در مجموع حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

 وی با بیان اینکه مهاجرت معکوس به روستاها آغاز شده است، گفت: فعالیت‌های عمرانی و توسعه‌ای در روستاها عاملی مهم در شکل‌گیری مهاجرت معکوس و افزایش تمایل و بازگشت روستائیانی که به شهر مهاجرت کرده اند، می باشد.

 صیادی بیان کرد: اقدامات دولت در زمینه تامین و توسعه زیرساخت‌هایی همچون آب، برق، گاز، راه و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به روستاییان و عشایر، تقویت امکانات رفاهی مانند طرح‌های هادی و نوسازی خانه‌های روستایی روند توسعه پایدار روستاهای پره سر را شتاب بخشیده است.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا ۲ بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها