زنان کرد همانند مردان در دفاع مقدس از کشور دفاع کردند

‌کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: زنان کرد در طول هشت سال دفاع مقدس دوشادوش مردان از این مملکت دفاع کردند و نقش بسزایی در جنگ تحمیلی داشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «هوشنگ بازوند» عصر سه شنبه در نشست نقش زنان در توسعه که از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: مادران ایثارگر در طول هشت سال دفاع مقدس با ایستادگی فرزندان خود که جگرگوشه، میوه و حاصل عمر آنان بود،  برای دفاع از وطن راهی جبهه های جنگ کردند تا آسیبی به این خاک و انقلاب نرسد و این بالاترین جهاد و فداکاری است.

او با قدردانی از مادران و همسران شهدا، زنان را فداکاران واقعی دانست و گفت، زنان در غیاب همسران و فرزندان خود در طول جنگ تحمیلی تمام مشکلات خانه را به تنهایی به دوش کشیدند که جای تقدیر دارد.

بازوند در ادامه روز زن را به زنان و مادران کشور تبریک گفت و اظهار داشت: تاریخ اسلام و انقلاب با همزمانی ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) به هم گره خورده است.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به فداکاری مادران در دوران شیوع بحران کرونا اشاره کرد و بیان داشت، زنان در قضیه کرونا همانند کادر درمان از اعضای بیمار خانواده با شب نخوابی و درمان آنان پرستاری کردند و در امر پیشگیری و مدیریت خانه نقش بسزایی داشتند که جای تقدیر دارد.

بازوند هشدار داد که کرونا تمام نشده و اگر مراقبت و پیشگیری نکنیم احتمال دارد در اسفند ماه با موج جدیدی روبرو خواهیم شد نباید کاری کنیم با ساده انگاری  وضعیت نسبتا مطلوب فعلی منجر به بحران شیوع دوباره می شود.

مقام عالی دولت در استان کرمانشاه در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به برپایی نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات محصولات زنان روستایی و عشایر استان گفت: در این نمایشگاه شاهد هنرمندی زنان هستیم و قول داد در بازاریابی محصولات به آنان کمک کند.

بازوند همچنین خواستار فعالیت بیشتر حضور زنان در بخش اقتصادی و اجتماعی شد و گفت: از حضور آنان در توسعه و اقتصاد استان حمایت می شود.

در این مراسم که با حضور رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، چند پروژه بانوان کارآفرین در کشور رونمایی شد.

همچنین با حضور رییس جمهوری در این از مراسم از  هشت سامانه در امور زنان و خانواده در سطح کشور رونمایی شد

همچنین در پایان این مراسم از مادران و همسران ایثارگر به ویژه تعدادی از زنان ایثارگر(مادران شهدا)  استان کرمانشاه تجلیل شد.  
به گزارش ایرنا، در دوران جنگ تحمیلی، بیش از هشت هزار بار صدای آژیر حمله در آسمان کرمانشاه شنیده شد و هزار و ۲۰۰ بار بمب و موشک، خانه و کاشانه مردم این خطه را زیر و زبر کرد؛ ساکنان دروازه کربلا اما هرگز سنگر را رها نکردند و برای حفظ دین و وطن، ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۲۱ هزار و ۶۰۰ جانباز، سه هزا رو ۸۰۰ شهید و جانباز شیمیایی و هزار و ۸۰۰ آزاده تقدیم کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها