۶ طرح عمرانی در شهرستان درمیان به بهره‌برداری رسید

بیرجند - ایرنا - ۶ طرح عمرانی با اعتبار ۶۷ میلیارد ریال در سومین روز دهه فجر با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در شهرستان مرزی درمیان به بهره‌برداری رسید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی روز سه‌شنبه در این آیین گفت: با وجود محدودیت‌های اعتباری و تحریم‌های دشمنان اما با پیگیری و تلاش مسوولان استان و فرمانداران، طرح‌های خوبی از هفته دولت تا دهه فجر امسال در استان اجرا شده است.

ناصر خوش‌ خبر افزود: اجرای طرح‌های عمرانی در بازه زمانی هفته دولت تا دهه فجر در خراسان جنوبی چشمگیر و مثال‌زدنی است که نشان از اهتمام مدیران به خدمت‌رسانی دارند.

وی عنوان کرد: اقدامات مختلف محرومیت‌زدایی به خصوص در شهرستان‌های مرزی باعث پایداری جمعیت و تثبیت امنیت می‌شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی تلاش و رویکرد دولت را افزایش شاخص‌های برخورداری و ارتقای زیرساخت‌ها در مناطق محروم و مرزی برشمرد و گفت: انتخاب معین اقتصادی و آبادانی برای شهرستان‌های مرزی خراسان جنوبی طرحی خوبی بود که به اجرا درآمد و باعث ارتقای زیرساخت‌ها و رفع غبار محرومیت از این مناطق می‌شود.

وی اظهار داشت: در زمینه شیوع ویروس کرونا نیز با همکاری و مشارکت مردم و مسوولان، آمار ابتلا و فوتی در استان کاهش چشمگیر داشته است و مبارزه با این ویروس ادامه دارد که با همراهی بیشتر مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی موفق‌تر هم خواهیم بود.

فرماندار درمیان نیز گفت: سه هزار و ۶۲۰ نفر در این شهرستان از مزایای طرح‌های افتتاحی امروز برخوردار شدند.

حسینعلی بخشی افزود: افتتاح پاسگاه پلیس راه شهرستان، آسفالت معابر شهر اسدیه، ساختمان درمانگاه روستای درمیان، برق‌رسانی به مسکن محرومان روستای آواز و میدان ورودی شهر طبس مسینا از جمله طرح‌های افتتاح شده در سومین روز از دهه فجر است.

طرح آسفالت معابر شهر اسدیه به متراژ ۳۲ هزار متر مربع و با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال که امروز به بهره‌برداری رسید، با مشارکت شهرداری اسدیه و بنیاد علوی و حمایت دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی اجرا شد.

همچنین عملیات اجرایی احداث سایت مخزن هزار متر مکعبی و خط انتقال آب شهر گزیک با پیش‌ بینی اعتبار ۸۵ میلیارد ریال در سومین روز دهه فجر آغاز شد.

شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان در ۱۰۵ کیلیومتری بیرجند قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها