مقصران حادثه مرگ در کلاس مربیگری فدراسیون کوه‌نوردی معرفی شدند

تهران- ایرنا- کمیسیون بررسی حادثه درگذشت یک مربی در کلاس مربیگری فدراسیون کوه‌نوردی، نقش عوامل مختلف در این اتفاق را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، ۱۵ مهر امسال مرتضی نادی در آزمون ورودی دوره مربیگری سطح ۲ صخره‌نوردی که زیر نظر فدراسیون کوه‌نوردی و در دیواره پل خواب برگزار می‌شد، از ارتفاع ۲۵ متری سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

پس از رخ دادن این حادثه، فدراسیون کوه‌نوردی یک کمیسیون با حضور هفت عضو تشکیل داد. این کمیسیون دیروز نتیجه بررسی‌های خود را اعلام کرد که بر اساس آن رضا زارعی رییس فدراسیون ۸.۳ درصد، حسین مقدم دبیر فدراسیون ۲.۱۴ درصد، محمد جدائیان رییس کمیته آموزش ۸.۴۴ درصد، میرعلی آقاسیدی دبیر کمیته آموزش ۷.۲۷ درصد و حسن جواهرپور رییس بخش سنگنوردی ۵.۹ درصد مقصر شناخته شدند. بیشترین تاثیر و مسوولیت متوجه افرادی است که به طور مستقیم در محل حادثه حضور و مسوولیت داشتند که براین اساس حسن جواهرپور به میزان سرپرست و آزمون‌گیرنده ۸۰.۸۴ درصد (از ۱۰۰ درصد) مربوط به خود و محمد جداییان به عنوان ناظر ۲۰.۱۵ درصد از (۱۰۰ درصد مربوط به خود) مقصر دانسته شده‌اند.

فدراسیون کوه‌نوردی اعلام کرده است که نتایج کارشناسی این کمیسیون در اختیار کمیته انضباطی وزارت ورزش و جوانان قرار داده می‌شود تا درباره مقصرین تصمیم‌گیری شود.

بیانیه و گزارش کمیسیون پیشگیری و بررسی حوادث کوه‌نوردی را از اینجا و اینجا مطالعه کنید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =