کاهش نرخ بیکاری کرمانشاه نیازمند عزم ملی است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با اشاره روند کاهش نرخ بیکاری در استان گفت: تسریع در روند کاهش نرخ بیکاری استان نیازمند عزم ملی و حمایت مدیران طراز اول کشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن عزیزی روز سه شنبه در نشست کمیته هماهنگی اشتغال استان که با حضور معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: نرخ بیکاری جوانان تحصیلکرده استان بالا است از این رو خواهان حمایت بیشتر وزارت تعاون برای ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان هستیم.

وی عملکرد دولت در کاهش نرخ بیکاری کرمانشاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: سال ۱۳۹۶ استان کرمانشاه بالاترین نرخ بیکاری کشور را داشت و برچسب بیکارترین استان کشور قرین نام کرمانشاه بود، اما طی این سال‌ها با برنامه ریزی انجام شده و همدلی که بین مدیران استان شکل گرفته، گام های خوبی جهت کاهش نرخ بیکاری استان برداشته شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با اشاره به تدوین سند سه ساله اشتغال به منظور کاهش نرخ بیکاری استان، گفت: براساس این سند هدف گذاری شده بود سال گذشته نرخ بیکاری استان سه درصد کاهش یابد که در پایان سال موفق شدیم نرخ بیکاری استان را ۳.۱ درصد کاهش دهیم.

عزیزی با بیان اینکه نرخ بیکاری کرمانشاه امسال و سال آینده در مجموع باید پنج درصد کاهش پیدا کند، گفت: برای رسیدن به برنامه خود در سال جاری باید ۴۷ هزار و ۳۰۸ فرصت شغلی ناخالص و ۱۷ هزار فرصت شغلی خالص در استان ایجاد می کردیم که تاکنون این عدد محقق شده است.

وی به کاهش روند نرخ بیکاری استان هم اشاره کرد و گفت: پاییز ۱۳۹۶ نرخ بیکاری استان ۲۵.۸ درصد بود که این نرخ در پاییز امسال به ۱۲.۴ درصد رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها