اجرای طرح‌های نیمه‌تمام کرمانشاه سرعت می‌گیرد

کرمانشاه- ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی اعلام کرد که تیم معاونان این وزارتخانه به دنبال سرعت بخشیدن به اجرای طرح‌های نیمه تمامی است که تا پایان عمر دولت به اتمام خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، عیسی منصوری که به همراه دیگر معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان کرمانشاه سفر کرده است، روز سه شنبه در نشست حمایت از طرح های توسعه ای اشتغالزایی در استان کرمانشاه افزود: با توجه به نرخ بالای بیکاری در کرمانشاه به دنبال آن هستیم که با بررسی وضعیت موجود و ارایه راهکارهایی برای کاهش نرخ بیکاری این استان تلاش کنیم.

وی یا آور شد: یکی از برنامه های اصلی ما علاوه بر پایان پروژه های نیمه تمام، فعال کردن واحدهای نیمه فعال است تا از این طریق هم به ایجاد اشتغال در استان کمک شود.

معاون وزیر تعاون تاکید بر افزایش پوشش تامین اجتماعی و صندوق بیمه روستاییان و عشایر و توسعه مهارت آموزی توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای را از دیگر موضوعاتی دانست که در این سفر مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

طرح ضربتی اشتغال در کرمانشاه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه هم مبارزه با بیکاری را مهمترین برنامه دولت در این استان دانست و گفت: در کنار برنامه های عادی، طرح ضربتی اشتغال هم در استان تدوین شده که عمده حمایت های موردنیاز برای اجرایی کردن این برنامه از جمله تامین منابع مالی موردنیاز آن به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بر می گردد و امیدواریم در این راستا نگاه ویژه ای به استان کرمانشاه شود.

هدایت حاتمی با اشاره به اینکه در سال های اخیر روند کاهش نرخ بیکاری در کرمانشاه آغاز شده است، گفت: این کاهش نرخ بیکاری در راستای اجرای اسنادی همچون سند جهش تولید، سند اقتصاد مقاومتی و سند اشتغالزایی به دست آمده است.

وی افزود: با بیان اینکه به تازگی ۱۱ شهرستان استان کرمانشاه برای اعمال معافیت مالیاتی سرمایه گذاری ۲۰ ساله انتخاب شده اند که مشوق خوبی برای رونق سرمایه گذاری در استان است، گفت: با جذب سرمایه گذاری و به ثمر نشستن طرح های اقتصادی خوبی که در استان در حال اجراست، می توانیم نرخ بیکاری استان را تا حد قابل قبولی کاهش دهیم.

به گزارش ایرنا، در حاشیه این نشست زنان کارآفرین روستایی شهرستان دالاهو در قالب نمایشگاهی دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها