گزارش کارگروه آسیب شناسی اسکان در حج و عمره بررسی شد

تهران - ایرنا - گزارش کارگروه اسکان در حوزه های حج تمتع و عمره مفرده در نشست شورای برنامه ریزی وهماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت ارائه و بررسی شد. 

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج ، نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.
در این جلسه داود باقری مسئول هماهنگی دبیرخانه کارگروههای 21 گانه بازنگری فرآیندهای اجرایی در حوزه حج و زیارت و مرتضی اسدزاده مسئول کارگروه بازنگری فرآیندها در حوزه مسکن گزارش این کار گروه را ارائه و تصریح کردند: این گزارش نتیجه ساعت ها بررسی و کار کارشناسی با حضور صاحب نظران این حوزه بوده است و با این اقدام اطلاعات لازم در سامانه جامع اسکان با تلاش مهندسین حوزه فناوری اطلاعات تکمیل می شود.
مسئول کارگروه بازنگری فرآیندها در حوزه مسکن همچنین مزایای اقدامات اصلاحی انجام شده را برشمرد و گفت: با مشخص شدن فعالیت های حوزه مسکن و نقش واحدهای مرتبط با این حوزه ، واحدهای مختلف می توانند در جریان عملیاتی که صورت می گیرد قرار گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را اخذ کنند. 
در ادامه این جلسه، علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تشکیل این کارگروهها با استفاده از فرصت تعطیلی حج انجام شد ، اظهار داشت:  نتایج بدست آمده در این کارگروهها به بهبود روند فعالیت ها و رفع موانع و مشکلات در حوزه های حج و عمره منجرخواهد شد.   
همچنین اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت، به اجرای نتایج بدست آمده در کارگروه مسکن در حج  آینده اشاره کرد. 
در این جلسه پس از ارائه نظرات تعدادی از حاضران، نماینده  ولی فقیه در امور حج و زیارت بر لزوم حرکت در مسیر پویایی فعالیت های حج و زیارت تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین نواب افزود: در حج آینده با هدف استفاده از بازنگری های صورت گرفته، تا بیست درصد مجموع سهمیه ای که به کشور اختصاص می یابد در قالب پیشنهاد ارائه شده در کارگروه مسکن در منی رفتار خواهد شد و بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت ارزیابی خود را ارائه خواهند کرد.
نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت همچنین در ابتدای این جلسه با تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: تلاش ها و زحمات حضرت امام خمینی (رض) و امت فداکار در همیشه تاریخ ماندگارشد و شاگردان و علاقمندان زیادی در سراسر عالم رهنمودها و راه امام را دنبال کردند.
وی افزود: باید دهه فجر را گرامی بداریم و فراموش نکنیم که بدهکار فجرآفرینان هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت ام ابیها حضرت صدیقه طاهره(س) و میلاد امام امت را تبریک گفت و یاد و خاطره حجت الاسلام والمسلمین سید جواد مظلومی معاون فقید اموربین الملل بعثه مقام معظم رهبری را که روز جمعه گذشته دارفانی را وداع گفت، گرامیداشت.
وی با اشاره به ویژگی های آن مرحوم افزود: حجت الاسلام مظلومی انسانی فرهیخته بود که صادقانه و بدون ادعا خدمت می کرد و به مسایل دنیایی و مادی بی رغبت بود.
نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت حسن خلق، تواضع و اخلاص را از ویژگی های آن مرحوم بر شمرد و گفت: حجت الاسلام مظلومی با عشق و علاقه به زائران بیت الله الحرام وعتبات عالیات خدمت می کرد و درگذشت ایشان ثلمه ای جبران ناپذیربرای بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت محسوب می شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha