عملیات اجرایی واحد احیای فولاد آذربایجان به زودی آغاز می‌شود

تبریز- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: در جلسه ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت موضوع کلنگ زنی توسعه واحد احیای مجتمع فولاد آذربایجان با هدف تولید آهن اسفنجی مطرح و مقرر شد عملیات اجرایی این واحد به زودی آغاز شود.

محمدرضا مشایخی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: با توجه به اخذ مجوزهای صنعت و معدن و محیط زیست در کمترین زمان شاهد آغاز احداث این واحد و ثبت سفارش های داخلی و خارجی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز و شروع کارهای عملیاتی در بخش توسعه خواهیم بود.

مشایخی اضافه کرد: طرح تامین مواد اولیه کارخانه ذوب بخش خصوصی از طریق فولاد آذربایجان و تامین اعتبار برای تهیه و تدارک تجهیزات و ماشین آلات جایگزین برای فاز احیای مجتمع را از دیگر موارد پیگیری شده برای ادامه روند و تکمیل زنجیره فولاد در شهرستان عنوان و اضافه کرد:  مقرر شد مجتمع فولاد آذربایجان با ماهیت فعلی به فعالیت خود ادامه دهد.

فرماندار ویژه میانه اکتشاف و گمانه زنی پهنه های معدنی در شهرستان برای واگذاری به سرمایه گذار یا فرآوری معادن از طریق شرکتهای زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران  را از دیگر امور مطرح شده در جلسه دیروز در تهران عنوان کرد.

روز گذشته فرماندار میانه به همراه امام جمعه و نماینده شهرستان در مجلس با وزیر صمت در تهران دیدار کرد.

مجتمع فـولاد آذربایجــان در سـال ۱۳۶۸ کلنک زنی و در اواخـر سال ۱۳۷۶ عملیات نصب ماشین آلات آن و تولید آزمایشی ایـن مجتمع در هفته دولت سـال ۱۳۷۹ به صورت " راه اندازی سرد" آغاز شد .

این مجتمع دارای سه مجموعه فولادی است که واحد نورد یا تولید مفتول های صنعتی و ساختمانی از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را آغاز کرده و عمده تولیدات این واحد انواع میلگرد ۱۰ تا ۳۲ میلی متری است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها