۱۰ اثر صنایع‌دستی کرمان به پنجمین جشنواره فجر ارسال شد

کرمان - ایرنا - معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: با انتخاب ۱۰ اثر، از آثار هنرمندان صنایع‌دستی این استان به پنجمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی کشور ارسال شد.

کاظم حسین زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آثار هنری رشته‌های پته‌دوزی، گلیم‌بافی و مسگری به جشنواره فجر صنایع دستی ارسال شد که امیدواریم در فرآیند بررسی نهایی، این آثار جزو منتخبین جشنواره قرار گیرد.

وی تصریح کرد: امسال آثاری به پنجمین جشنواره فجرصنایع‌دستی ارسال شده که دارای شرایط لازم و همچنین دارای نشان ملی مرغوبیت و سابقه حضور در نمایشگاه‌های مختلف بوده است.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار داشت: جشنواره  فجر صنایع دستی هرساله با هدف به نمایش درآوردن آخرین دستاوردهای صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران، آشنایی با هنرمندان جوان و کشف استعدادهای نو در این عرصه، ایجاد فضایی برای مواجهه بی‌واسطه مخاطبان با آثار صنایع‌دستی و ارتباط با هنرمندان برپا می شود.

وی تاکید کرد: امسال شاهد آثار هنری هنرمندان جوان و خلاق این استان در بین آثار ارسالی بودیم که امیدواریم در سال های آینده جزو آثار منتخب جشنواره فجر قرار گیرند.

حسین زاده با اشاره به رشد کیفی صنایع دستی استان کرمان افزود: سال گذشته در مرحله اول ۹ اثر به جشنواره فجر ارسال شد که از بین این آثار، شال امیری کرمان حایز رتبه شد و در موزه ملی کشور به نمایش درآمد.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار هنرمند و صنعتگر صنایع دستی استان کرمان در ۷۴ رشته مشغول به فعالیت هستند.

  پته‌دوزی، گلیم‌بافی، چاقوسازی، شال‌بافی، حصیربافی، قلم‌زنی مس، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، گلیم‌بافی از جمله رشته های شاخص صنایع دستی استان کرمان محسوب می‌شود.

پنجمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور از تاریخ ۱۳ تا ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ادر تهران برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها