داوطلبان انتخابات شوارها زودتر برای اخذ گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

تبریز- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و رییس شورای اطلاع رسانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به لزوم ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی گفت: داوطلبان از هم اکنون برای دریافت این گواهی اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، علیار راستگو روز سه شنبه در بیست و دومین جلسه شورای اطلاع‌رسانی آذربایجان شرقی، با اشاره به آغاز نام‌نویسی از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر از ۲۰ اسفند و شوراهای اسلامی روستا از ۱۶ فروردین، گفت: برای جلوگیری از ازدحام و تراکم جمعیت و ممانعت از شیوع کرونا، داوطلبان شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا زودتر اقدام کنند. 

وی افزود: هیأت نظارت بر انتخابات شوراها نیز در استان تشکیل شده و نمایندگان شبستر، ملکان و کلیبر در مجلس شورای اسلامی عضو این هیأت هستند.

راستگو ادامه داد: دوره‌های آموزشی برگزاری انتخابات استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل در تبریز برگزار شده و برای فرمانداران و بخشداران استان نیز در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: براساس ابلاغیه وزارت کشور فرم مشخصی به فرمانداران و بخشداران ارسال شده است و داوطلبان می‌توانند با دریافت این فرم برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند.

ایجاد فضای گرم انتخاباتی لازم است
 
وی با اشاره به اینکه ایجاد فضای گرم انتخاباتی در آذربایجان شرقی لازم است، گفت: در داغ کردن تنور انتخابات رسانه ها وظیفه مضاعفی دارند چون ایام شب عید و تعطیلات نوروزی نباید این رویداد مهم ملی را تحت تاثیر قرار دهد.  
  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر اطلاع رسانی عملکرد هشت ساله دولت تاکید کرد و گفت: ضروری است تمام دستگاه ها اقدامات شاخص خود را به صورت شفاف و به صورت کمی و کیفی اطلاع رسانی کنند.

راستگو با  اشاره به برخی عملکرد دولت در آذربایجان شرقی که منحصر به دولت دوازدهم بوده است، گفت: ایجاد اورژانس هوایی در شهرستان های تبریز و میانه و برنامه ریزی برای توسعه آن یکی از اقدامات دولت در استان است که در جهت سلامت مردم بوده است. 

وی ادامه داد: حدود چهار هزار کلاس درس طول دولت در آذربایجان شرقی ایجاد شده که یکی از اقدامات بی سابقه در استان است.  

وی تاکید کرد: عملکرد در اطلاع رسانی ها باید به سمت تقویت بیشتر اتحاد ملی، وحدت و یکدلی همه جانبه به پیش برود و رسانه ها و روابط عمومی ها تاثیر بیشتری در این خصوص دارند. 

عادی انگاری مردم موجب خیز دوباره کرونا می شود


راستگو همچنین با اشاره به وضعیت کرونا در آذربایجان شرقی گفت: کاهش میزان فوتی کرونا به متوسط سه نفر در روز و کاهش تعداد بستری شدگان کرونایی در بیمارستان های استان نشانه تمام شدن کرونا نیست و عادی انگاری مردم موجب خیز دوباره کرونا می شود.  

وی اظهار کرد: خوشبختانه با اعمال محدودیت‌ها، آمار بستری‌ها در استان از یک هزار و ۷۰۰ نفر به ۴۵۰ نفر کاهش یافته است.
 
راستگو گفت: ۱۴ شهرستان استان در وضعیت آبی و شهرستان های آذرشهر، عجب شیر، جلفا، اهر، سراب، مرند و مراغه در وضعیت زرد قرار دارند.
 
وی افزود: محدودیت‌های تردد شبانه از سال ۲۱ تا ۴ بامداد در تمام شهرهای آذربایجان شرقی اعمال می شود.

علی پیروز منش سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی هم گفت: رسانه ها در زمینه دستاوردهای اثرگذار دولت بر زندگی مردم تمرکز و بازگو کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها