طرح‌های تامین اجتماعی سمنان با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان گفت: طرح‌های توسعه درمانی تامین اجتماعی استان به ارزش ۸۰ میلیارد ریال به مناسبت دهه فجر در سمنان افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید مجتبی اکرم عصر سه‌شنبه در نشست خبری به منظور توضیح اقدامات نوین سازمان تامین اجتماعی در حوزه‌های بیمه‌ای و درمانی در سالن اجتماعات این سازمان اظهار داشت: توسعه بخش مراقبت‌های ویژه، بخش دیالیز و خدمات ویژه (وی آی پی) از جمله طرح‌های آماده‌بهره‌برداری به مناسبت دهه فجر در استان سمنان است.
به گفته اکرم استان سمنان در زمینه سرانه تخت بیمارستانی و سرانه پزشکان متخصص در کشور جزو استان‌های برتر است.
وی اضافه کرد: بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استان سمنان یک‌ درصد بیمه‌شدگان کشور را تشکیل می‌دهند و هشت درمانگاه ملکی در استان وجود دارد که این تعداد درمانگاه با توجه به جمعیت بیمه‌شدگان استان چشمگیر و مطلوب است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان یادآور شد: دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی از اول اسفند امسال حذف و نسخه در سراسر استان به صورت الکترونیکی نوشته خواهد شد.
اکرم اظهار داشت: دفترچه‌های بیمه تا آخرین برگ اعتبار دارد و قابل استفاده است.
وی ادامه داد: هماهنگی با بیمه‌های تکمیلی انجام شده و اطلاعات نسخه پزشک و هزینه دارویی در طی سامانه‌ای قابل دسترس برای بیمه تکمیلی است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
وی اضافه کرد: برای برقراری عدالت در ارائه خدمات درمانی دستورالعملی در حال عملیاتی شدن است که براساس این دستورالعمل ارائه تمام خدمات درمانی در شهرهایی که مراکز ملکی تحت پوشش تامین اجتماعی وجود ندارد در دیگر مراکز رایگان انجام شود.
اکرم ادامه داد: از اواسط خرداد امسال تا کنون بیش از ۷۰۰ بیمار مبتلا به کرونا از خدمات درمانی و بستری بیمارستان شفا سمنان بهره‌مند شدند.
وی بیان داشت: بیش از یک هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا به بخش اورژانس بیمارستان شفا مراجعه کردند.
وی افزود: شیوع کرونا ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در جای جای کشور کاهش داد و در استان سمنان نیز شیوع کرونا موجب کاهش ۳۵ درصدی ضریب اشغال تخت‌ها در بیمارستان شفا سمنان شده است.
وی یادآور شد: احداث درمانگاه به‌روز و جدید در دامغان تصویب شد و با تخصیص اعتبار عملیات اجرایی آن در نیمه اول سال آینده آغاز می‌شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان افزود: از ابتدای امسال تا پایان آذر، این سازمان ۸۴۰ میلیارد ریال بابت هزینه‌های درمانی به مراکز طرف قرارداد استان پرداخت کرده است.
وی بیان داشت: از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال، ۶۶۱‌هزار و ۴۰۶ نفر در مراکز ملکی تامین اجتماعی به وسیله پزشک ویزیت شدند.
وی ادامه داد: یکهزار و ۷۶۷ بیمار خاص در استان سمنان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و ۸۷میلیارد و ۷۵۰میلیون و ۳۲۵ هزار ریال بابت نسخه دارویی این بیماران پرداخت شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان تصریح کرد: از ابتدای فروردین تا آذر امسال ۴۴ میلیارد و ۲۲۴ میلیون ریال بابت پرونده مربوط به خسارت‌های متفرقه به وسیله تامین اجتماعی استان پرداخت شده است.
۵۰۹ هزار و ۶۸۷ نفر در استان سمنان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها