شهرداری تهران فراخوان جشنواره «سه رنگ سربلندی» را منتشر کرد

تهران-ایرنا-سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، جشنواره هنری «سه رنگ سربلندی» را با شعار محوری «آینده‌ روشن» برگزار می‌کند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این جشنواره با هدف تقویت هویت ملی و ترویج نمادهای پرچم و سرود جمهوری اسلامی ایران، در سطح مراکز و فرهنگسراهای پایتخت برگزار می‌شود.

جشنواره هنری «سه رنگ سربلندی» به دبیری مدیریت فرهنگی هنری منطقه پنج و فرهنگسرای فردوس در چهار بخش مسابقه سرود جمهوری اسلامی ایران، عکس، مونولوگ و نمایش کودک و نوجوان همراه با اهدای جوایز ویژه به آثار برگزیده در هر بخش اجرا می‌شود.

در بخش عکس آثاری که ارائه می‌شود باید با محوریت نشان پرشکوه پرچم و پیروزی انقلاب اسلامی ایران باشد، شرکت در این بخش برای همه علاقه‌مندان آزاد است و دبیرخانه جشنواره صرفاً پذیرای آثار موبایلی خواهد بود.

بخش سرود شامل دو محور اصلی (اجرای تک‌خوانی سرود جمهوری اسلامی ایران) و (اجرای تک‌خوانی سرودهای ملی، مذهبی و محلی با موضوع انقلاب اسلامی) است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به صورت انفرادی یا گروهی و حتما به صورت تصویری برای دبیرخانه ارسال کنند. خلاقیت و اجرای چندصدایی در اثر تولیدی به عنوان امتیاز برای گروه‌های شرکت کننده، تاثیرگذار خواهد بود.

در بخش مونولوگ آثاری که ارائه می‌شود باید در ارتباط با نشان پرشکوه پرچم و پیروزی انقلاب اسلامی باشد، شرکت در این بخش برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است و حداکثر مدت زمان فایل ویدیویی ارسالی، پنج دقیقه خواهد بود.

در بخش نمایش خلاق (ویژه کودک و نوجوان)، کتـاب «تاج شاه و کلاه‌ها» نوشتـه «محمدکاظم مزینانی» به عنوان منبع و موضوع تولید اثر معرفی شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند با الهام از این کتاب برای تولید و ضبط و ارائه اثر خود اقدام کنند و برای دسترسی به فایل pdf کتاب به نشانی http://ferdos.farhangsara.ir/portals/۵/tajshah-kolah.pdf مراجعه کنند.

علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره هنری «سه رنگ سربلندی» می‌توانند با درنظرگرفتن شرایط و مقررات اعلام شده، آثار خود را تا ۲۸ بهمن ماه از طریق واتساپ با شماره تلفن ۰۹۱۹۳۱۶۹۶۵۹ به دبیرخانه و ستاد اجرایی جشنواره ارسال کنند یا در قالب لوح فشرده به صورت حضوری به نزدیک‌ترین فرهنگسرا یا خانه فرهنگ محل سکونت خود تحویل دهند.

شرکت‌کنندگان ملزم به ارسال فرم ثبت‌نام یا تصویر فرم تکمیل شده، همراه اثر خود به دبیرخانه هستند، در غیر این‌ صورت اثر ارسالی پذیرفته نخواهد شد.

جوایز نفرات اول در هر بخش، لوح تقدیر جشنواره و مبلغ ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقـدی، نفرات دوم لوح تقدیر جشنواره و مبلغ ۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقــدی و نفرات سوم لوح تقدیر جشنواره و مبلغ ۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی تعیین شده است که در آیین اختتامیه جشنواره در اسفندماه سال‌جاری، به برگزیدگان اهدا و از آنان تجلیل خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها