فرماندار اسکو: با برگزارکنندگان برنامه جنگ سگ‌ها برخورد می‌شود

تبریز - ایرنا - فرماندار اسکو با اشاره به انتشار تصاویری از اجتماع تعداد زیادی از مردم برای تماشای جنگ سگ‌ها در یکی از مناطق این شهرستان اعلام کرد: عاملان برگزاری این برنامه، شناسایی شده‌اند و با آنان برخورد قانونی می‌شود.

بابک رضی منش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این برنامه روز جمعه، دهم بهمن ماه جاری، در حدفاصل شهر «خسروشاه» و روستای «کردلر» شهرستان اسکو  برگزار و عاملان آن شناسایی شده اند. 

وی با بیان اینکه تعدادی از عاملان اجرای این برنامه ساکن روستای «کردلر» شهرستان اسکو هستند، اضافه کرد: فرآیند قضایی مربوط به این اتفاق در حال طی شدن است.

در شبانه روز گذشته، تصویری با عنوان «تماشای سگ کشی در آذربایجان‌شرقی وسط بیداد کرونا» در فضای مجازی دست به دست شد که جمعیت انبوهی را کیپ هم و بدون داشتن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، در حال تماشای  جنگ سگ ها نشان می داد. 

انتشار این تصویر، واکنش تند کاربران شبکه های اجتماعی را به دنبال داشت و آنان از اینکه در شرایط کرونایی، چنین برنامه ای با حضور این تعداد از جمعیت برگزار شده است، انتقاد کردند.

در همین حال سید رسول هاشمی، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسکو نیز با تایید برگزاری برنامه جنگ سگ ها در این شهرستان اعلام کرده است که برخورد قضایی با عاملان این برنامه در جریان است. 

وی در عین حال اشاره کرده است که شبیه این برنامه در سال های قبل هم برگزار شده است.

شهرستان اسکو با ۱۷۰ هزار نفر جمعیت به مرکزیت شهر اسکو در ۲۵ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =