چهارمین روستابازار خراسان رضوی در تربت‌جام فعال شد

مشهد- ایرنا- چهارمین روستابازار فعال در سطح خراسان رضوی روز سه‌شنبه همزمان با دهه مبارک فجر طی مراسمی با حضور مسوولان محلی و استانی در تربت‌جام واقع در جنوب خراسان رضوی گشایش یافت.

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: راه‌اندازی روستابازار تربت‌جام در مساحت ۴۸۰ مترمربع زیربنا ۱۰ میلیارد ریال هزینه در بر داشت.

ایرج ناصری مقدم هدف طرح روستابازار را عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از مزرعه به سفره مردم و مصرف‌کنندگان اعلام و بیان کرد: این طرح پیش از این در مشهد، فریمان و تربت‌حیدریه با برپایی سه روستابازار اجرا شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی و تمرکز صورت گرفته در خصوص خریدهای توافقی محصولات کشاورزی، ۱۰۰ روستابازار تا شش ماه دوم سال آینده در سطح خراسان رضوی راه‌اندازی شود.

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی افزود: تامین مایحتاج مردم با قیمت مناسب، کوتاه نمودن فاصله تولید تا مصرف از طریق عرضه مستقیم محصولات و حذف واسطه‌ها از اهداف و مزایای برپایی و فعالیت روستابازارها است.

خراسان رضوی با رتبه نخست تعداد تشکلهای تعاون روستایی در کشور ۶۸۲ تشکل فعال در حوزه تعاون روستایی، بخش کشاورزی و زیربخشهای آن دارد. 

افزون بر ۵۵۰ هزار نفر در روستاهای استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات شبکه تعاون روستایی هستند. خراسان رضوی دراین شاخص نیز رتبه نخست را در میان دیگر استانهای کشور دارد. 

خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع (۱۱ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۶۵۹ هکتار) معادل هفت درصد مساحت کل کشور است.

این استان شامل ۳۳ شهرستان، ۸۱ شهر، ۷۹ بخش، ۱۷۵ دهستان، دو هزار و ۴۳۴ دهیاری و دو هزار و ۵۴۰ روستا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =