شهرستان های فاقد سینما در قزوین صاحب سینما سیار می‌شوند

قزوین- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: با هدف ارتقای امکانات فرهنگی، به زودی شهرستان‌های فاقد سینما در استان صاحب سینما سیار می‌شوند.

به گزارش ایرنا، محمد حسین اسماعیلی روز سه شنبه در  مراسم افتتاح سینما باران آبیک افزود: یکی از طرح‌های مهم سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری کشور ایجاد سینما در شهرهای فاقد سینماست و در این راستا در تلاشیم تا سرانه سینما را در استان قزوین افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه تقویت و توسعه زیر ساخت های فرهنگی،هنری و سینمایی به عنوان یکی از اولویت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح است،اظهار داشت: به همین منظور در شهرستان های فاقد سینما، ساخت و تجهیز سینماهای سیار در دستور کار قرار گرفته است.
این مسوول اضافه کرد: به مناسبت دهه فجر سه پروژه فرهنگی در شهرستان آبیک افتتاح می شود.

وی افزود: سینما باران با ظرفیت ۲۰۰ صندلی و اعتبار پنج  میلیارد تومان و بازسازی و نوسازی سالن مجتمع باران با ۳۵۰ میلیون تومان از جمله این طرح هاست.
وی تصریح کرد: همچنین دفتر نمایندگی خانه مطبوعات آبیک با توجه به ظرفیت رسانه ای این شهرستان به صورت رسمی فعالیت خود را از امروز آغاز کرد.
اسماعیلی یادآور شد: به مناسبت دهه فجر نمایشگاهی از آثار نقاشی و عکاسی هنرمندان این شهرستان در مجتمع باران در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
شهرستان آبیک به مرکزیت شهری به همین و با ۲ بخش مرکزی و خاکعلی در شرق استان قزوین قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها