روحانیون برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بسیج شوند

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: بسیج روحانیون برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در یک برنامه واحد با اجرای مدون فعالیت‌های دینی و فرهنگی ضرورت امروز کشور است.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده روز سه‌شنبه در همایش روحانیون خلخال از ائمه جمعه به ‌عنوان فرماندهان فرهنگی و دینی جامعه یاد کرد و افزود: ائمه جمعه شهرها فرماندهان فرهنگی و روحانیون و طلاب سربازان آنان محسوب می‌شوند که در یک جهش فرهنگی و با عزم و اقدام جدی، موج بزرگ فرهنگی و دینی در جامعه ایجاد می‌کنند.

وی هدف از برگزاری جلسات هم‌اندیشی با فعالان عرصه تبلیغی را حل مسائل فرهنگی با تعامل و همکاری متقابل دانست و اظهارکرد: جلسات علمی و هدفمند با نگاه صحیح فرهنگی و برنامه‌ریزی اصولی برای حل مساله از اولویت‌های اساسی در برگزاری جلسات هم اندیشی با روحانیون مناطق مختلف استان اردبیل است.

وی تعیین اولویت فرهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی را سرفصل فعالیت روحانیون استان اردبیل ذکر کرد و گفت: برای دریافت نتیجه بهتر در فعالیت‌های تبلیغی، روحانیون بایستی برنامه‌ای واحد در حوزه آسیب‌های اجتماعی را در اولویت قرار داده و برنامه‌های فرهنگی و دینی خود را در محور آن موضوع پیش ببرند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری بین ۲ نهاد تبلیغی مؤثر کشور زمینه تبادل تجارب و بهره‌مندی از امکانات یکدیگر و مشارکت جهت راه‌اندازی و استقرار کامل ستاد راهبری و پشتیبانی امور مساجد و هماهنگی و هم‌افزایی دو نهاد تبلیغی، در جبهه گام دوم انقلاب و برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نهاد نماز جمعه و سازمان تبلیغات اسلامی فراهم شده است .

امام جمعه خلخال نیز در این همایش با اشاره به فرهنگ غنی این شهرستان در حفظ دیانت و ارزش‌های اسلامی گفت: مردم خلخال متدین و انقلابی هستند و با راهبری علمای بزرگ دینی از دوران انقلاب تا کنون در مسیر ولایت‌مداری و دفاع از آرمان‌های دینی همواره پیشگام هستند.

حجت‌الاسلام کریم اسدی بر توجه ویژه به شهرستان خلخال در راستای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی تاکید کرد و افزود: برخی از روستاهای این شهرستان نیازمند استقرار روحانی هستند که با تحقق این امر، تبلیغ در مناطق محروم و روستایی توسعه می‌یابد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل هم نماز جمعه را نماد انقلاب اسلامی دانست و گفت: نماز جمعه از فعالیت‌های تاثیرگذار در جامعه است که مردم را از لحاظ سیاسی، اعتقادی اخلاقی و اجتماعی روشنگری کرده و آگاهی می‌بخشد.

حجت‌الاسلام ناصر نصیری افزود: همت و همراهی گسترده ائمه جمعه در تقویت نماز جمعه مهم است و میزان همراهی مردم با روحانیون و ائمه جمعه و پایبندی به ارزش‌های دینی، از حضور حداکثری آنها در نماز جمعه نمایان است که باید همواره در تقویت و استمرار این همراهی و اعتماد تلاش کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها