۳۵۶ واحد مجتمع مسکونی شهدای ادارات قرچک به بهره‌برداری رسید

تهران- ایرنا- همزمان با سومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر و با حضور معاون استاندار تهران، ۳۵۶ واحد مجتع مسکونی شهدای ادارات شهرستان قرچک به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که روز سه‌شنبه و با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران برگزار شد، ۳۵۶ واحد باقیمانده از مجتمع مسکونی شهدای ادارات قرچک افتتاح و به متقاضیان واگذار شد.

فرماندار قرچک در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: تکمیل مجتمع مسکونی ۵۲۴ واحدی شهدای ادارات قرچک، با وقفه‌ مواجه شده بود که با پیگیری‌های صورت گرفته و تلاش مسوولان، ۱۶۸ واحد از این مجتمع در هفته دولت و مابقی در ایام الله دهه فجر تکمیل و به بهره برداری رسید.

بهمن خطیبی افزود: مجتمع شهدای ادارات قرچک از سال ۸۸ با هدف احداث ۲۵۶ واحد مسکونی آغاز شد ولی پس از مدتی و با تغییرات صورت گرفته در هیأت مدیره، به یکباره تعداد واحدها این مجتمع به بیش از ۵۳۰ واحد افزایش یافت که این اقدام سرآغاز مشکلی شد که واگذاری واحدهای این پروژه قدیمی را با تأخیر ۹ ساله مواجه ساخت.

وی اظهار داشت: طی سال‌های اخیر جلسات متعددی به منظور رفع مشکل این مجتمع و تکمیل واحدهای مسکونی آن برگزار شد که نتیجه آن به تکمیل و بهره‌برداری از واحدهای این مجتمع مسکونی منجر شد.

افتتاح مرکز جامع سلامت در روستای قشلاق دوم

وی با اشاره به افتتاح مرکز جامع سلامت "محدث قمی" روستای قشلاق دوم گفت: این مرکز که ارائه‌دهنده تمامی خدمات فعال به جمعیت گروه‌های سنی تحت پوشش است، با اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۱۲ نفر در مساحت ۵۰۰ مترمربع زیربنا به بهره‌برداری رسیده است.

فرماندار قرچک اضافه کرد: احداث مراکز جامع خدمات سلامت، یکی از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت است که اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان را بی‌نظیر جلوه می‌دهد.

وی افزود: نوسازی و بازسازی مرکز خدمات جامع سلامت امام زمان(عج)، مرکز خدمات جامع سلامت باقرآباد، مرکز خدمات جامع سلامت امام خمینی(ره) و مرمت و بازسازی پایگاه سلامت پوئینک، پایگاه سلامت امام رضا(ع)، نوسازی مرکز خدمات جامع سلامت فردیس و نوسازی مرکز خدمات جامع سلامت زیباشهر از دیگر اقداماتی بوده که طی چهار سال اخیر انجام شده است.

خطیبی با اشاره به بهره‌برداری از زیرساخت‌های شبکه مخابرات شهرک صنعتی قرچک اظهار داشت: این طرح با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال به‌منظور تأمین اشتراک واحدهای صنعتی فاز اول با ظرفیت نامحدود افتتاح شد که عملیات اجرا در سال ۹۸ آغاز و در سال ۹۹ به بهره‌برداری رسید.

فرماندار قرچک گفت: علاوه بر این، طرح توسعه شبکه و نصب تجهیزات مخابراتی مجتمع مسکونی نگارستان و مجتمع هزار و ۲۰۰ واحدی آریا پوئینک با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که این امر تحول چشمگیری در توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنتی شهرستان ایجاد می‌کند.

قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها