۳۴ درصد تست کرونای بیماران گچسارانی مثبت بوده است

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون تست ۳۴ درصد از بیماران علایم مشکوک در این شهرستان مثبت بوده است.

 علی رضا اتابک روز سه شنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا در گچساران افزود: ۱۱ هزارو ۷۵۲ هزارمورد تست کرونا در این شهرستان از افراد  با علائم مشکوک گرفته شده که نمونه آزمایشی چهار هزارو ۷۵ نفر مثبت بوده است.

وی  اظهار داشت: همچنین در طرح محله و خانواده محور یکهزارو ۴۰۲ مورد  تست با کیت های تشخیص سریع کرونا در مراکز بهداشتی- درمانی تشخیص کرونا شهرستان انجام شد که ۲۷۱ مورد مثبت بوده است.

اتابک اظهار داشت:براساس آمار موجود ، ۴۴ درصد از مبتلایان ویروس کرونا در این شهرستان زن  و مابقی مرد بوده اند.

وی تصریح کرد: تاکنون ۸۹ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند.اتابک  ابراز کرد:۸۹درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان ساکن شهر هستند.

 وی افزود: پیک اول شیوع کرونا درگچساران تابستان بوده که ۲۶ نفر جان خود را از دست دادند و متاسفانه پیک دوم شیوع کرونا از نیمه دوم مهر در این شهرستان آغاز شده و در آبان امسال ۱۹ نفر بر اثر مبتلا به کرونا در این شهرستان جان باختند.

اتابک گفت: هم اکنون ۱۵ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان شهید رجایی و صنعت نفت این شهرستان بستری است.

فرماندار گچساران افزود:  برخی از شهروندان گچسارنی  بدون توجه به حساسیت موضوع، اقدام به برگزاری آیین‌های مختلف در این شهرستان می‌کنند که این امر در شیوع بیماری کرونا موثر است.

اتابک افزود: برگزاری تجمع‌ها، مراسم ترحیم و عروسی در منزل یا خانه باغ‌ها یکی از عوامل بسیار خطرناک در شیوع کروناست.

وی تصریح کرد: جای خوشحالی است که در ۲ شرکت بزرگ سد چم شیر با یکهزارو ۱۰۰ نیرو و پترو شیمی تاکنون یک نفر به بیماری ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

اتابک ابراز کرد: متاسفانه میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برخی از نقاط این شهرستان کاهش یافته که این موضوع بسیار نگران کننده است.

وی افزود: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و اوج گیری مجدد این بیماری، شرایط نسبت به پیک های گذشته بسیار سخت تر خواهد بود.

اتابک اظهار داشت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و همکاری مردم در استفاده از اقلام پیشگیری‌ کننده، مهمترین رکن کنترل بیماری کرونا در شرایط کنونی به شمار می ‌رود.

وی ابراز کرد: مهمترین مساله این است که مردم باید نکات بهداشتی را به طور جدی رعایت کنند زیرا هر چه مردم این نکات را جدی بگیرند، موارد ابتلا، بستری و مرگ و میر کاهش می‌یابد.

 اتابک افزود: مردم احساس می کنند که خطر بیماری کرونا کم شده در حالی که از نظر ما خطر افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها