نیاز مبرم به تداوم همراهی مردم خوزستان برای کنترل روند افزایشی کرونا

اهواز-ایرنا-معاون دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با قدردانی از همراهی و مشارکت مردم استان برای مقابله با ویروس کرونا گفت:این همراهی و مشارکت مردمی باید برای کنترل روند فزاینده بیماری ، همچنان تداوم یابد.

به گزارش ایرنا غلامرضا ساری زاده روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر جدید شبکه بهداشت و درمان اندیمشک افزود:با تلاش مجموعه بهداشت و درمان استان و همراهی شایسته مردم  در برهه اخیر روند خوبی را طی کردیم اما این شرایط شکننده است.

وی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد و نباید با سهل انگاری و عادی پنداشتن شرایط ،  وارد مرحله خیز مجدد بیماری شویم.

وی با اشاره به اینکه مردم استان خوزستان در همه بحران ها با تدبیر و آگاهانه حضوری ارزنده داشته اند افزود: عبور از بحران کرونا نیازمند عزمی همگانی است و مستلزم رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و همدلی بین مجموعه بهداشت و درمان و مردم است.

ساری زاده با قدردانی از فرماندار و مسوولین شهرستان اندیمشک گفت:از زمان شیوع بیماری تاکنون با درایت و تدبیر فرماندار و حضور بسیجی وار وی در زمینه مدیریت این بحران ، شاهد گام های بسیار موثری برای قطع زنجیره انتقال بیماری در این شهرستان بوده ایم.

وی در بخش دیگری با تاکید بر لزوم توجه به زیرساخت های بهداشت و درمان و تقویت این بخش افزود:در سطح استان برای تحول در بخش زیرساخت های بهداشت و درمان تلاش های خوبی انجام شده و این اهتمام برای بهتر شدن خدمات رسانی به مردم ادامه می یابد.

فرماندار شهرستان اندیمشک هم با اشاره به اینکه پروژه های متعددی در شهرستان اندیمشک محقق شده گفت:شهرستان اندیمشک در ورودی استان خوزستان به لحاظ زیرساخت های بهداشت و درمان نیازمند نگاه ویژه است و در راستای بهتر شدن وضعیت موجود تلاش های بسیار خوبی طی سال های اخیر در اندیمشک صورت گرفته است.

پیمان جهانگیری افزود:اجرای دهها پروژه در این حوزه طی سال های اخیر دستاورد مهمی برای بخش بهداشت و درمان بوده است و با احداث بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابه جدید و افتتاح بیمارستان بخش الوار شاهد وضعیت مطلوبی خواهیم بود.

وی گفت:بخش داخلی ۲ بیمارستان امام علی (ع) ، سی تی اسکن مدرن و پیشرفته ، افزایش تخت های آی سی یو ، احداث چندین مرکز درمانی و افزایش تجهیزات بیمارستان و مراکز از خدمات بسیار خوب ماههای اخیر در حوزه بهداشت و درمان است.

وی افزود: رویکرد ما توزیع عادلانه خدمات و امکانات بهداشتی و درمانی در همه مناطق شهرستان بوده است و این روند با تلاش مضاعف تداوم خواهد داشت.

فرماندار اندیمشک بیان کرد:چندین مرکز در دست اجرا داریم و کلینیک چشم پزشکی هم در حال تکمیل است . با تحقق پروژه های بخش بهداشت و درمان روند خدمات رسانی به مردم با کیفیت بهتر انجام خواهد شد.

وی از همراهی و تلاش نماینده شهرستان و رییس دانشگاه علوم پزشکی و سایر مسوولین استان در این راستا قدردانی کرد.

جهانگیری در بخش دیگری با اشاره به لزوم همدلی برای ادامه برنامه های مقابله با ویروس کرونا افزود: در سطح شهرستان اندیمشک از همان روزهای نخست شیوع بیماری ، فرهنگ سازی بسیار خوبی انجام شد و با برنامه ریزی مناسب ، مردم همراهی خوبی در مقابله با کرونا نشان دادند.

وی اضافه کرد:طرح شهید سلیمانی در شهرستان بسیار خوب اجرا شد و نتایج مطلوبی نیز به همراه داشته است.

در این آیین با تقدیر از زحمات عبدالرحمن روحانی مدیر سابق شبکه بهداشت و درمان اندیمشک ، یحیی میثم به عنوان مدیر جدید شبکه بهداشت و درمان اندیمشک معرفی شد.

 دانشگاه علوم پزشکی اهواز امروز با اعلام ورود چهار شهرستان استان به وضعیت زرد شیوع بیماری کرونا ، بر لزوم بازگشت همگانی به رعایت دقیق پروتکلهای بهداشتی تاکید کرد و نسبت به روند افزایشی ابتلا دراستان هشدار داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها