تفاهم نامه اورژانس و ایران خودرو برای تولید اتوبوس آمبولانس و آمبولانس

تهران - ایرنا - تفاهم نامه تولید اتوبوس آمبولانس و آمبولانس امروز (سه شنبه) از سوی رئیس سازمان اورژانس کشور و مدیر عامل ایران خودرو به امضا رسید.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان اورژانس کشور، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در مراسم امضای قرارداد و تفاهم نامه بین سازمان اورژانس کشور با ایران‌خودرو با موضوع خرید اتوبوس آمبولانس و آمبولانس اظهار کرد: در این تفاهم نامه که بین دانشگاه علوم پزشکی اراک و شرکت ایران خودرو دیزل منعقد می‌شود بخشی از نیازهای اتوبوس آمبولانس مورد نیاز سازمان اورژانس کشور توسط ایران خودرو دیزل تامین خواهد شد، امیدواریم بقیه نیازها مثل بیمارستان‌ها، سی تی اسکن و اتاق عمل‌های سیار را با همکاری ایران خودرو دیزل رفع کنیم.

وی گفت: در این جلسه یک تفاهم نامه برای تولید آمبولانس با شرکت ایران خودرو به امضا رسید که این اقدام برای اولین بار در ایران انجام می‌شود و ما را از کشورهای خارجی بی نیاز می‌کند.

سهم بازار ۹۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است

در ادامه فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو نیز گفت: خوشحالیم که در این ایام مبارک فجر که ایام تحول است، برای اولین بار این کار بزرگ را با همکاری ایران خودرو، ایران خودرو دیزل و اورژانس کشور انجام می‌دهیم.

وی گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید داخلی و موضوع تحریم، برای ما توجه جدی ایجاد کرد تا از این تهدید، یک فرصت بزرگ برای خود ایجاد کنیم. شهید سلیمانی نیز بر این موضوع تاکید داشتند و ما باید راهشان را ادامه دهیم.

مقیمی تصریح کرد: سهم بازار ۹۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. توانستیم بعد از ۹ سال تولید اتوبوس را از سر بگیریم و ضمانت می‌دهیم که زودتر از زمان‌بندی، ظرفیت این قرار داد را عملی کرده تا اعتماد مردم را جلب کنیم.

مدیرعامل ایران خودرو افزود: در ابتدای ایام کرونا با اقدامات جهادی توانستیم ۶۳ آمبولانس که در گمرک مانده بود را وارد کنیم. ما ظرفیت بالاتر از این خدمات رسانی یعنی افزایش تولید و نوآوری را هم داریم.

وی ادامه داد: در این شرایط تحریم، با تکیه به مهندسان و تجهیزات و انگیزه بالا در کارمندان و کارگران ایران خودرو مشکلی برای تهیه و پشتیبانی و تولید نیازهای لجستیک سازمان اورژانس، وزارت بهداشت و درمان و سایر مراجع امدادی و خدمات رسانی نداریم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =