رویکرد حوزه هنری استفاده از جوانان انقلابی در سطح استان‌ها است

بندرعباس- ایرنا- رییس حوزه هنری کشور، رویکرد جدید حوزه هنری را شناسایی و استفاده از جوانان فعال و انقلابی در سطح استان‌ها عنوان کرد.

ﻣﺤﻤﺪﻣﻬﺪی دادﻣﺎن روز سه‌شنبه در آیین معارفه رییس جدید حوزه هنری هرمزگان اظهارداشت: حوزه هنری یک پاتوق جریان‌ساز انقلاب و  کانون اجتماع هنرمندان جوان و انقلابی است.

وی با بیان اینکه حوزه هنری باید در مدار انقلاب باشد، بیان داشت: عیار توفیق حوزه هنری اثربخشی در احیا هویت و تعمیق روحیه انقلابی است بنابراین اگر در این مسیر به عاقبت بروکراسی دچار شویم اهداف ما در توسعه نهادهای فرهنگی انقلابی به شکست منجر می‌شود.

رییس حوزه هنری کشور با اشاره به اهمیت استفاده از نیروهای جوان انقلابی تأکید کرد: استان هرمزگان با توجه به دارا بودن ظرفیت‌های فرهنگی و هنری و وجود جوانان انقلابی با استعداد درستاد هنری انقلاب اسلامی، موضوعیت خاصی دارد.

دادﻣﺎن با بیان اینکه صلابت فرهنگی یک جامعه به عمق اجتماعی و تاریخ‌مندی آن است، ابرازداشت: قهرمان‌های ما به مثابه یک گنج باید توسط هنرمندان آن شهر استحصال شده و به عنوان یک سوژه دست‌مایه آفرینش‌های ادبی و هنری قرار بگیرد.

وی توسعه نگاه متمرکز در طرح تحول حوزه هنری را یکی از اصول اساسی و راهبردی عنوان کرد و بیان داشت: بندرعباس و استان هرمزگان در این تحول جایگاه ویژه‌ای دارد.

رییس حوزه هنری کشور افزود: رییس جدید حوزه هنری هرمزگان نیز با کمک مسوولان استان و حمایت‌ها و مشورت‌ها و با اتکا به هنرمندان انقلابی بیش از پیش این مسیر تحولی را در حوزه هنری ادامه دهد.

حوزه هنری هرمزگان مرکز رشددهندگی هنر انقلاب اسلامی است

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری کشور نیز با اشاره به اهمیت هنر از نگاه انقلاب اسلامی ابرازداشت: حوزه هنری یک پایگاه مهم برای نظام و انقلاب اسلامی است.

ﻣﻴﺜﻢ ﻣﺮادیﺑﻴﻨﺎﺑﺎج افزود: بدون شک برای راهبرد تمدن‌سازی انقلاب اسلامی حوزه هنری یک جایگاه استراتژیک است و حوزه هنری استان هرمزگان نیز این ظرفیت را دارد.

وی با بیان اینکه حوزه هنری استان هرمزگان نیز مرکز رشددهندگی هنر انقلاب اسلامی است، ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که مراکز استانی به عنوان مرجع هنر انقلاب اسلامی تبدیل شوند و مدیران این مهم را مدنظر قرار بدهند.

معاون راهبری حوزه هنری اضافه کرد: در این چندساله حوزه هنری استان هرمزگان در حوزه انتشارات و جمع‌آوری خاطرات انقلابیون، شهدا و رزمندگان فعالیت‌های بسیار ارزنده‌ای داشته است.

منویات رهبرانقلاب چراغ راه حوزه هنری است

رییس سابق حوزه هنری هرمزگان نیز از حوزه هنری به عنوان یک نهاد تاثیرگذار درحوزه فرهنگی یاد کرد و بیان داشت: در این مسیر و درگام دوم انقلاب منویات رهبرانقلاب چراغ راه حوزه هنری است.

انوشیروان پیشدار در ادامه توجه و توسعه انجمن‌های فرهنگی و ادبی به ویژه در حوزه شعر و داستان، توجه ویژه به حوزه شعرطنز، تصویب دانشنامه فرهنگی هرمزگان در شورای پژوهشی این استان را تنها برخی از فعالیت‌های انجام شده در شش ساله فعالیت خود عنوان کرد.

وی ادامه داد: حوزه  هنری در هیچ شهرستانی دفتر ندارد، اما فعالیت‌های خود را در حوزه‌های فرهنگی و هنری از جمله در جشنواره‌های تئاتربه خوبی دنبال کرد و این بخشی از اهداف حوزه هنری در طی این سال‌ها بوده است.

پیشدار اضافه کرد: حوزه هنری در جمع‌آوری خاطرات مکتوب و تصویری در حوزه انقلاب و دفاع مقدس کارهای ارزنده‌ای در این چند ساله انجام داده است.

جوان‌گرایی و بومی‌گرایی از مطالبات به حق مردم هرمزگان است

سجاد امیریان‌زاده و مهراب بهرامی به نمایندگی از سایر هنرمندان حوزه فیلمسازی و نویسندگی جبهه انقلاب این استان با اشاره به وجود ظرفیت‌های فرهنگی و هنری بر استفاده از ظرفیت جوانان هنرمند، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در حوزه سینما، فیلم، توجه به سهم هنرمندان و نویسندگان جوان و انقلابی تاکید کردند.

مهراب بهرامی کارگردان مستندهای«خلیل و مادرشهر» دغدغه‌های انقلابی هنرمندان را یادآورشد و افزود: جوان‌گرایی و بومی‌گرایی از مطالبات به حق مردم استان هرمزگان است.

در ادامه حجت‌الاسلام محمدعلی معصومی یکی از استادان برجسته حوزه‌های علمیه بندرعباس نیز خطاب به هنرمندان در این نشست گفت: کارتان را با خدا معامله کنید و انسانیت را در هنرهایتان به نمایش بگذارید.

وی یادآورشد: هنرمندان استان هرمزگان کارهایی هنرمندان و اثرگذار انجام دهند که دیگران برای این استان سرمایه‌گذاری کنند.

فعالیت‌های حوزه هنری در حوزه‌های فرهنگی جای قدردانی دارد

سعید عبدلی‌زاده رییس جدید حوزه هنری استان هرمزگان نیز به عنوان آخرین سخنران این مراسم گفت: این استان در کنار ظرفیت‌های مردمی از دیرباز تاکنون الگوی سلحشوری و مقاومت وایثار بوده است.

وی افزود: نام این استان با لشکر ۴۱ ثارالله به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی ماندگار شده و این مهم یکی از افتخارات ویژه برای مردم استان هرمزگان محسوب می‌شود.

به گفته عبدلی‌زاده، حوزه هنری استان هرمزگان نیز در این سال‌ها درحفظ و پاسداشت مقاومت‌ها و رشادت‌های قهرمانان خود فعالیت‌های ارزشمندی انجام داده است که جای قدردانی دارد.

کتاب«ماهم بودیم» رونمایی شد

رونمایی از کتاب«ماهم بودیم»؛انقلاب اسلامی به روایت زنان هرمزگان به کوشش حوزه هنری هرمزگان و به نویسندگی انسیه بهبودی از برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

بهبودی، نویسنده کتاب«ماهم بودیم»؛ نیز گفت: این مجموعه حاصل تلاش مجموعه طیف انقلابی در استان هرمزگان است و رونمایی این کتاب نیز شروع جهش، حرکت و پویایی زنان این استان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.

در پایان این مراسم که در سالن آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری هرمزگان برگزار شد، از خدمات ۶ ساله انوشیروان پیشدار قدردانی و سعید عبدلی‌زاده به عنوان رییس حوزه هنری استان هرمزگان معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها