۱۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 3056
کد خبر: 84208329
۰ نفر

برچسب‌ها

بیم و امید در صحبت‌های پزشک معالج انصاریان

تهران- ایرنا- پزشک معالج علی انصاریان درباره آخرین وضعیت وی صحبت کرد که نظرات وی با بیم و امید همراه بود.

به گزارش ایرنا، «سید محمدرضا هاشمیان» امروز «سه‌شنبه» در خصوص آخرین وضعیت علی انصاریان، اظهار داشت: بیماری کووید ۱۹ شدت بسیاری در بدن او داشت. سی تی اسکن وی نشان داد که نواحی قائده ریه در بر گرفته شده و در سمت راست ریه پیشکسوت پرسپولیس فیبروز تشکیل شده بود. او به بیمارستان فرهیختگان مراجعه و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد.

وی افزود: بعد از دو روز تهویه مکانیکی غیرتهاجمی برای او شروع شد. روز گذشته شرایط نسبتا پایداری با تهویه غیرتهاجمی داشتند. اگر این تهویه برای وی برقرار نمی‌شد، از نظر اکسیژن رسانی؛ ریه کارایی نداشت.

او ادامه داد: انصاریان شب گذشته حدود ساعت هشت دچار تنگی نفس فزاینده و افت اکسیژن رسانی خون و افزایش تعداد تنفس شد. راهی هم جز اقدام تهاجمی برای ایشان و وصل کردن به دستگاه تهویه مکانیکی وجود نداشت. عکس‌های ریه‌ای که بلافاصله از وی گرفته شد، جالب نبود. امروز عکس ها از دیشب بهتر است اما شرایط کمی پیچیده است.

پزشک معالج علی انصاریان عنوان کرد: او هیچگونه شواهدی از مشکلات قلبی ندارد و آمبولی و یا لخته خون در شریان ریوی وجود ندارد. اندام‌های دیگر هم دچار لخته نبودند. البته عفونت‌های دیگری هم در کار هستند و دچار ویروس دیگری هستند که آن را در روزهای گذشته درمان کردیم.

هاشمیان خاطرنشان کرد: از داروهایی که برای دیگر بیماران کرونایی در ایران استفاده می شود، برای او هم استفاده شده است. داروها، فشار خون را افزایش می دهند و امیدواریم نقایصی در دیگر ارکان ها اتفاق نیفتد. اگر اکسیژن رسانی بالا بیاید، وضعیت خوب است در غیر این صورت وضعیت بسیار خطرناک خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: انصاریان افزایش ضربان قلب داشت که از دیشب شدت بیشتری گرفته اما خدا را شکر آمبولی ریه به وجود نیامد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =