تربیت دانش آموزان باید بر مدار سند تحول بنیادین انجام شود

کرج - ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول بنیادین راهبرد اصلی برای آینده نظام تعلیم و تربیت کشور است ، گفت : تربیت دانش آموزان باید بر مدار این سند انجام شود.

دکتر قاسم احمدی لاشکی روز سه شنبه در آیین استقبال از نودانشجومعلمان در سالن همایش پردیس دانشگاه فرهنگیان حکیم ابوالقاسم فردوسی فردیس افزود: اکنون ۱۵۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه های فرهنگیان کشور مشغول به تحصیل هستند که باید آنان را با مفاد سند تحول بنیادین آشنا کرد.

وی ادامه داد: آنچه امروز دانشجویان دانشگاه فرهنگیان باید بیاموزند علم روز است و نمی‌شود با علم دیروز فرزند امروز را برای نسل فردایمان تربیت کرد.

احمدی لاشکی افزود:  دانشگاه فرهنگیان و دانشجویان آن باید به علم روز مسلط شوند.

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: قرار است بیش از ۷۰ هزار دانشجو معلم با عناوین مختلف به سه روش در دانشگاه فرهنگیان و تربیت شهید رجایی پذیرش شوند.

وی با بیان اینکه امسال از طریق ماده ۲۸ که هفته گذشته اعلام نتیجه شد، ۲۷ هزار و ۳۰۰ نفر برای فعالیت معلمی جذب می شوند ، بیان داشت :  همچنین تعداد ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر بر اساس قانون الحاق تبصره ۱۰ ماده ۱۷ تعیین تکلیف شدند و خبرخوشی از سوی وزیر آموزش پرورش به مابقی آنها داده خواهد شد.

رییس دانشگاه فرهنگیان کشور نیز گفت:  این دانشگاه  دارای ۹۸ پردیس و مرکز با بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو معلم است.

حسین خنیفر افزود: این دانشگاه برای تامین منابع انسانی در خدمت آموزش و پرورش است  و به همین دلیل با نگاهی که این دانشگاه دارد تا سه سال آینده  حداقل نیاز آموزش و پرورش

به نیروی انسانی تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشجومعلمان تربیت کنندگان و آیندسازان این مملکت خواهند بود، افزود: باید با کمک مدیران ، استانداران، مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

امر تعلیم وتربیت را در مدارس پیش ببریم .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha