متصرفان اراضی ملی تویسرکان به دستگاه قضایی معرفی شدند

همدان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تویسرکان گفت: پنج فردی که اقدام به تصرف و شخم غیرمجاز اراضی ملی واقع در منطقه حفاظت شده «خانگرمز» این شهرستان کرده بودند، شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند.

«محمد گیلانه» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخی افراد زمین‌های کشاورزی آنها در محدوده منطقه حفاظت شده قرار دارد، به صورت غیرقانونی اقدام به تصرف اراضی همجوار و گسترش زمین های خود می کنند.

وی اضافه کرد: این افراد متخلف ضمن تصرف اراضی ملی و شخم زدن زمین ها، اقدام به کشت محصول کرده بودند که توسط یگان حفاظت محیط زیست شناسایی و به مرجع قضایی معرفی شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست تویسرکان افزود: مسوولیت حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی واقع در مناطق حفاظت شده بر عهده محیط زیست است و یگان حفاظت پیوسته اقدام به پایش و رصد اراضی ملی می کند.

گیلانه تاکید کرد: شخم زدن اراضی با شیب بالا ممنوع است و در صورت مشاهده، فرد متخلف تحت عنوان تصرف و تخریب اراضی ملی به دستگاه قضایی معرفی می‌شود.

وی گفت: بیشترین میزان تخریب و تصرف اراضی مربوط به اوایل پاییز است چرا که در این فصل کشت گندم و جو انجام می شود و برخی کشاوران هنگام شخم زدن زمین کشاورزی، بخشی از اراضی ملی همجوار را نیز به صورت غیرقانونی را زیر کشت می برند.

منطقه حفاظت شده خانگرمز با بیش از 9 هزار هکتار وسعت در غرب شهرستان تویسرکان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha