۱۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 3028
کد خبر: 84208219
۰ نفر

برچسب‌ها

مهدی: برنامه لیگ برتر دچار سکته می‌شود

تهران- ایرنا- رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ، گفت:‌ شب‌های قدر از ۱۱ اردیبهشت آغاز خواهد شد که هیچ وقت به احترام این ایام مسابقات را برگزار نکرده‌ایم؛ از ۵ خرداد هم اردوی تیم ملی برای دیدار با بحرین و عراق آغاز خواهد شد. این مسائل کار ما را سخت می‌کند و به برنامه‌ لیگ سکته می‌دهد.

به گزارش ایرنا، سهیل مهدی  در گفت‌وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی درباره اعلام برنامه هفته شانزدهم تا هجدهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: در نیم فصل دوم مسابقات فشرده‌ای را پیش رو داریم ضمن این که برنامه لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های تیم ملی با هنگ‌کنگ و کامبوج پیش رویمان است. این برنامه‌ها پی در پی و پشت سر هم است. از مربیان لیگ برتری تشکر می‌کنم چون با وجود خستگی‌ای که تیم‌ها متحمل می شوند، همکاری‌های لازم را داشته و این برنامه را پذیرفتند. سعی کردیم مسابقات را خیلی سنگین برگزار نکنیم تا تیم‌ها پس از این سه هفته ریکاوری خوبی داشته و از آن زمان حداکثر استفاده را کنند. برنامه لیگ تا پایان هفته هجدهم اعلام شده اما یک مرحله از جام حذفی را هم حدفاصل هفدهم اسفند تا آغاز اردوی تیم ملی برگزار کنیم.

وی در ادامه افزود: تاکنون شرایط میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا مشخص نشده است. پس از نهایی شدن وضعیت میزبانی این مسابقات قرار است فدراسیون فوتبال مکاتبه‌ای در مورد میزبانی تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی با فیفا انجام بدهد.ما مطابق همین مسائل برنامه‌ریزی می‌کنیم.برخی رسانه‌ها به این موضوع اشاره کردند که در سال‌های گذشته برنامه‌ریزی لیگ خیلی منظم و وقفه‌ها در نیم فصل یا پایان فصل مشخص بود اما اکنون برای این که کمترین فشار به تیم‌ها بیاید و بی برنامگی را به آنها تزریق نکنیم، قدم به قدم بازی‌ها را پیش می‌بریم. تاکنون تکلیف میزبانی لیگ قهرمانان مشخص نیست و فیفا هم نظر نهایی خود را در باره میزان رقابت‌های انتخابی جام جهانی اعلام نکرده است.

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ همچنین خاطرنشان کرد: این موارد به برنامه‌ریزی ما تحمیل شده است. به همین دلیل باید گام به گام برنامه‌ریزی کنیم تا با وجود آنکه تیم‌ها فصل فشرده‌ای را تحمل می‌کنند اما دست کم بدانند بازی‌هایشان با کمترین میزان لغو و هزینه برگزار خواهد شد. به جز دیدارهای فیفادی در ایام نوروز ۱۴۰۰ مسابقاتی نداریم. ۱۸ فروردین تیم فولاد باید پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را با نماینده امارات برگزار کند و یازدهم این ماه تیم ملی از بازی با کامبوج به ایران بازمی‌گردد. بین ۱۱ تا ۱۸ فروردین فاصله‌ای داریم که امیدوارم بتوانیم از آن فضا هم استفاده کنیم. البته این موضوع بستگی به زمان بازگشت تیم ملی و شرایط میزبانی تیم فولاد دارد.

وی درباره برنامه مسابقات لیگ از هفته نوزدهم به بعد بیان داشت: مرحله گروهی لیگ قهرمانان تا آن زمان ادامه دارد. از طرفی شب‌های قدر هم از ۱۱ اردیبهشت آغاز خواهد شد که هیچ وقت به احترام این ایام مسابقات را برگزار نکرده‌ایم، زیرا در شب‌های قدر بحث عبادت و بحث سوگواری‌های مردم مطرح است. از ۵ خرداد هم اردوی تیم ملی برای دیدار با بحرین و عراق آغاز خواهد شد. این مسائل کار ما را سخت می‌کند و به برنامه‌ لیگ سکته می‌دهد. طبیعی است در این وضعیت تا میانه‌های تابستان لیگ ما ادامه خواهد داشت. پس از آن هم امیدوارم بتوانیم لیگ را زودتر از نیمه‌های پاییز شروع کنیم زیرا هر چه مسابقات تأخیر بیفتد در برنامه‌ریزی سال آینده هم دچار مشکل می‌شویم. حداکثر تلاش ما این است با توجه به بحث کرونا و فشردگی‌های موجود از هر فضایی برای برگزاری مسابقات استفاده کنیم.

مهدی در پایان گفت: تاکنون وضعیت میزبانی لیگ قهرمانان هم مشخص نیست و تا چند روز قبل نمی‌دانستیم این مسابقات به شکل متمرکز برگزار می‌شود. ان‌شاءالله با رد کردن این شرایط به وضعیت طبیعی برسیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =