۲۰ گروه برتر در مرحله نهایی مسابقات قرآن دانش‌آموزی حضور دارند

سمنان- ایرنا- معاون اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: ۱۰ گروه برتر دختر و ۱۰ گروه برتر پسر از مرحله مقدماتی کشوری به مرحله نهایی مسابقات قرآن دانش‌آموزی راه یافتند و مرحله نهایی با اجرای برخط شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، میکائیل باقری روز سه‌شنبه در حاشیه افتتاحیه مرحله نهایی مسابقات دانش آموزی همخوانی قرآن کریم و مدیحه‌سرایی در تالار شهید مطهری سمنان در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه این دوره چهارمین دوره از مسابقات قرآن دانش‌آموزی است ابراز داشت: ۸۰۰ گروه برتر از ۷۵۰ دارالقرآن کشور در مسابقات مقدماتی مرحله استانی حضور یافتند.

وی افزود: پس از برگزاری مسابقات استانی، ۶۴ گروه برتر شامل ۳۲ گروه دختر و ۳۲ گروه پسر در استانها تجلیل شدند و به مرحله مقدماتی کشوری راه یافتند.

معاون اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آثار گروه های برتر استانی به دبیرخانه مسابقات کشوری در استان سمنان فرستاده و بررسی شد.

باقری ادامه داد: این دوره از مسابقات در رشته همخوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی برگزار می‌شود.

معاون اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با تقدیر از اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: گرچه مسابقات این دوره به صورت مجازی برگزار می‌شود اما اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان بیش از برگزاری مسابقات به صورت حقیقی بستر فراهم کرد و مسابقات به خوبی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، ۸۰۰ گروه در مراکز دارالقرآن سراسر کشور در فضای مجازی فعالیت دارند و در مناطق مختلف استان و شهرستانی با اجرای برنامه‌های قرآنی فعالیت های مراکز دارالقرآن را به علاقه مندان اعلام کرده و توسعه و تعمیق می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha