اعلام آمادگی هنرمندان برای آموزش بازیگری به زندانیان

تهران - ایرنا - جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه سینما و تئاتر با حضور در کانون اصلاح و تربیت، آمادگی خود را برای برگزاری کلاس های آموزش بازیگری به زندانیان علاقه مند استان تهران اعلام کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل زندانهای استان تهران، سید حشمت الله حیات الغیب مدیر کل زندان های استان تهران در ابتدای بازدیدی که مدیرعامل خانه سینما و جمعی از هنرمندان پیشکسوت سینما و تئاتر کشور از کانون اصلاح و تربیت داشتند، ضمن تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: با آن که تلاش قوه قضاییه بر کاهش جمعیت کیفری و صدور مجازات های جایگزین حبس معطوف شده، با این وجود، زندان بخش ناگزیر جامعه و تأمین کننده امنیت اجتماع است.

وی ادامه داد: از دید ما، فردی که وارد زندان می شود، لزوماً مجرم خطرناک نیست بلکه ممکن است بر حسب اتفاق دچار خطا شده یا به دلیل بدسرپرستی یا بی سرپرستی راه خطا را در پیش گرفته و اگر به وی کمک شود، می تواند در مسیر درست زندگی گام بردارد.

حیات الغیب اظهار داشت: با همه ظرفیت ها و امکانات در زندان های استان تهران، تلاش می کنیم با توسعه امور رفاهی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی و تربیتی شامل کلاس های قرآنی، مذهبی، تحصیلی از نهضت سواد آموزی تا دانشگاه، فرهنگی و تربیتی و نیز اشتغال و حرفه آموزی برای مددجویان، زمینه زندگی سالم و ورود به بازار کار را پس از آزادی فراهم کنیم.

مدیرکل زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: نقش خانواده، مردم، نهادها و سازمان های اجتماعی بسیار اهمیت دارد تا بخصوص پس از آزادی، وی را پذیرش کنند و خدای ناکرده زندانی به دلیل طرد و عدم پذیرش در حوزه کار ناخواسته دوباره وارد چرخه ارتکاب جرم نشود.

وی خطاب به هنرمندان و جامعه فرهنگی گفت: شما هنرمندان، به دلیل ارتباط بیشتر با اقشار مختلف جامعه، بیش از دیگران می توانید در این امر، یاریگر زندان باشید.

حیات الغیب تأکید کرد: مددجویان کانون اصلاح و تربیت که زیر ۱۸ سال هستند، بیش از دیگر مددجویان زندان ها نیاز به کمک های معنوی دارند. هر قدر برای تربیت این قشر زحمت کشیده شود، در آینده از ارتکاب جرم، بزهکاری و ورود وی به زندان جلوگیری کرده ایم.

در ادامه، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت گفت: حضور هنرمندان این مرکز، در حوزه انجام امور اجتماعی است. همچنان که اهالی فرهنگ و هنر در ایران، طی همه اتفاقات مانند سیل و زلزله یا حوادث اجتماعی دیگر پیشگام کمک به مردم و همنوعانشان بوده اند و این را یک وظیفه برای خود می دانند.

وی افزود: زندان یک پدیده اجتماعی است ولی امیدوار هستیم روزی برسد که همین تعداد معدود مددجویان کانون اصلاح و تربیت به صفر برسد.

بنا به این گزارش، میان اداره کل زندان های استان تهران و خانه سینما تفاهمنامه همکاری منعقد شود.

همچنین مدیرعامل خانه سینما در خصوص تجهیز سیستم های صوتی و تصویری سینماها و آمفی تئاترهای زندان ها، پخش فیلم های روز سینما برای مددجویان، برگزاری کلاس های بازیگری، گریم و هنرهای دیگر قول مساعد همکاری داد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha