تفرقه و تقسیم‌بندی‌ها جامعه را متضرر می‌کند

سنندج‌ - ایرنا - نماینده‌ ولی فقیه در کردستان گفت: تفرقه، تقسیم‌بندی‌ها و خط‌کشی‌های نادرست از مواردی است که به جامعه ضرر می‌زند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز سه‌شنبه در همایش معتمدین، بزرگان و ارکان مساجد در راستای تحقق محله اسلامی اظهار داشت: جامعه دنبال عدالت، اهل وحدت و همدلی باشد، دامن زدن به برخی مسایل چه فایده‌ای دارد.

وی یادآور شد:‌ اصراف بریز و بپاش و تبذیر نباید در جامعه اسلامی وجود داشته باشد اما میزان آمار مصرف‌گرایی بالا رفته است که شایسته یک جامعه اسلامی نیست.

نماینده‌ ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینک یک محله با مسجد محوری محله اسلامی خوانده می‌شود تاکید کرد: مسجد در حوزه‌های مختلف کانون و مرکز بوده و الهام دهنده سبک زندگی باشد.

وی با بیان اینکه انسان‌های خردمند، اهل تفکر و اندیشمند در جامعه و محله اسلامی در راس امور قرار دارند اضافه کرد: افراد متحجر و تندرو همچون داعش در نبود تفکر به این نقطه می‌رسند.

سردار حسینی: برای خدمت به مردم و دفاع از انقلاب هم قسم شویم

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان کردستان هم در این آیین با اشاره به اینکه وظیفه ما تلاش برای گسترش اخلاق اسلامی در تمامی بخش‌ها است گفت: برای خدمت به مردم شریف و دفاع از انقلاب باید هم قسم شویم.

سردار سید صادق حسینی افزود: در تحقق بخشی از اهداف انقلاب موفق بوده‌ایم اما در رابطه با جامعه‌ای اسلامی خوب به خواست امام راحل  رسیدگی نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در رسیدگی به امور فرهنگی جامعه عقب هستیم و آسیب پذیری زیادی داریم اضافه کرد: در جامعه ما در برخی موارد به حیا توجه نمی‌شود باید آن را تغییر دهیم.

سردار حسینی با اشاره به اینکه مسجد باید با انحرافات مقابله کند و موجب ترویج فرهنگ و معنویت شود یادآور شد: مسجد باید تاثرگذار و منشا اصلی معارف اسلامی باشد و حتی اقتصاد ما در مسجد شکل گیرد.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی برای آزادی مردم ایران به وقوع پیوست و باید از مسوولان خواستار عدالت شویم.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی موجب ایجاد نهضت بزرگ اسلامی در منطقه شد اظهار داشت: انقلاب اسلامی موجب رهایی از استعمار و رهایی ملت ایران شد و خیزش استکبار ستیزانه در منطقه برگرفته از انقلاب اسلامی و فکر امام‌ خمینی(ره) بزرگوار است.

وی با تاکید بر هوشیاری مسلمانان گفت: کشور نیاز به برجام دیگر ندارد و مسلمان از یک سوراخ ۲ بار گزیده نمی‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه سنندج هم در این آیین با اشاره به اینکه همراهی مسوولان با مردم محله و هم افزایی بین مردم و محله از اهداف اصلی کمیته محلات است.گفت: محله اسلامی بدون حضور مردم میسر نخواهد بود و همه دنبال محله‌ای امن، آرام، مومن و انقلابی هستیم.

حسن عسکری افزود: کمیته‌های فرهنگی و تربیتی، سازندگی و مردم یاری، دفاعی امنیتی، فضای مجازی و رسانه و بهداشت و درمان از جمله کمیته‌های شوراهای محلات است.

فرمانده سپاه ناحیه سنندج یادآور شد: تاکنون موفق شدیم ۱۱۴ شورای محله را در روستاها و شهر سنندج فعال کنیم و ۱۱ مورد پیگیری مطالبات سطح شهر را توسط این شوراها انجام داده‌ایم.

از ۱۲ بهمن ماه ۱۳۵۷، سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی تا ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید هر سال توسط مردم جشن گرفته می شود و امسال چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی ایران است.