بهره‌برداری از ۱۸۳ فضای ورزشی دانش آموزی در کشور آغاز شد

همدان- ایرنا- بهره برداری از ۱۸۳ فضای ورزشی دانش آموزی روز سه شنبه همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر در آیینی با حضور رییس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور در شهرستان تویسرکان و در ارتباط تصویری با رییس جمهوری آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در این آیین که با حضور استاندار همدان برگزار شد، گفت: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و ایجاد بسترهای لازم برای تحقق ساحت های شش گانه تربیتی به ویژه تربیت زیستی و بدنی با هدایت های وزیر آموزش و پرورش اقدام به طراحی و احداث فضاهای ورزشی استاندارد در مدارس کشور کرده است.

«مهرالله رخشانی مهر»  افزود: امروز و به صورت همزمان بهره برداری از ۱۸۳ فضای ورزشی با ۱۸۴ هزار متر مربع زیر بنا و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار شامل ۱۱۵ سالن ورزشی، ۳۴ زمین ورزشی و چمن مصنوعی، ۳۱ استخر شنای دانش آموزی و سه مجموعه ورزشی که بیشترین آن در خراسان رضوی، ایلام و سیستان و بلوچستان قرار دارد، آغاز شد.

وی ادامه داد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون حدود  ۸۰۰ فضای ورزشی دانش آموزی با زیربنای ۷۸۰ هزار متر مربع در کشور با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار بهره برداری شده که به طور میانگین در هر ماه سه فضای ورزشی دانش آموزی احداث شده است.

رخشانی مهر خاطر نشان کرد: مدرسه بانشاط ،دانش آموز شاد، خلاق و آراسته به فضلیت ها نیازمند فضا برای ورزش و تحرک است بر این اساس ساخت مجتمع های دانش آموزی با هدف ارتقای فرهنگ کار عمومی آغاز شده و در آستانه افتتاح است.

وی ادامه داد:  این مجتمع ها که به نام سردار شهید سلیمانی به عنوان الگوی عینی در مسیر دفاع از حریم اهل بیت (ع) و کیان ایران مزین شده، با سالن های ورزشی استاندارد، زمین و چمن مصنوعی، فضای بازی و اسباب بازی، برگ زرینی از تحول در عرصه ساخت فضاهای آموزشی در کشور محسوب می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان نیز دراین آیین گفت: زمین چمن مصنوعی شهر تویسرکان به وسعت پنج هزار مترمربع شامل سکوی تماشاچیان، رختکن و سرویس بهداشتی است.

«محمدحسین مرادی» با بیان اینکه محوطه این طرح حدود ۲ هزار مترمربع است افزود: برای بهره برداری از چمن مصنوعی در مجموع ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha