زمین چمن دانش‌آموزی تویسرکان به بهره‌برداری رسید

همدان- ایرنا- همزمان با بهره برداری ۱۸۳ فضای ورزشی دانش آموزی در کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی و با دستور رییس جمهوری انجام شد، زمین چمن دانش آموزی شهرستان تویسرکان نیزبا حضور رییس سازمان نوسازی مدارس و استاندار همدان مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: زمین چمن مصنوعی شهر تویسرکان با پنج هزار متر مربع وسعت و سکوی تماشاچیان، رختکن و سرویس بهداشتی، احداث شده است.

«محمدحسین مرادی» با بیان اینکه محوطه این طرح حدود ۲ هزار متر مربع است، افزود: برای بهره برداری از چمن مصنوعی ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر طرح یاد شده ۹ طرح دیگر در دهه فجر امسال بهره برداری می شود که شامل مقاوم سازی مدرسه ۶ کلاسه ام البنین قهاوند، مدرسه ۶ کلاسه ملایر، مدرسه ۱۲ کلاسه ملایر، مدرسه چهار کلاسه مشارکتی آق گل ملایر، سالن الحاقی مدرسه خیری باباطاهر درگزین، تکمیل مدرسه خیری چهار کلاسه الحاقی درگزین، احداث مدرسه ۹ کلاسه درگزین، کانون مشارکتی پاقلعه نهاوند و مدرسه امام خمینی (ره) فامنین است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان بیان کرد: با اجرای این طرح ها هفت هزار و ۵۴۰ متر به فضای آموزشی و همچنین ۵۱ کلاس و ۴۸ اتاق درس به تعداد موجود در استان اضافه شد.

مرادی افزود: میزان اعتبار هزینه شده برای بهره برداری از ۱۰ طرح نوسازی مدارس ۱۶ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان است که بیشترین میزان آن مربوط به مدرسه ۱۲ کلاسه ملایر با سه میلیارد و ۷۰ میلیون تومان و مدرسه چهار کلاسه مشارکتی آق گل ملایر با سه میلیارد  ۵۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم ۲۴۰ طرح در استان همدان ساخته و تجهیز شده است، افزود: یک‌هزار و ۸۰۰ کلاس درس در فضایی به‌ مساحت ۱۷۰ هزار مترمربع و اعتبار ۱۸۱ میلیارد تومان در قالب این تعداد طرح بهره برداری شده است.

هم اینک ۳۴۲ طرح در استان همدان در دست اجرا است که ۲۵۸ طرح آن دولتی و ۸۴ مورد با مشارکت خیران ساخته می‌شود.

در استان همدان ۲ هزار و ۵۶۰ مدرسه با ۱۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس وجود دارد که در این کلاس‌ها ۲۹۰ هزار دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha