ارائه مشاوره به دانشجویان درگیر کرونا ضروری است

تهران- ایرنا- سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با تاکید بر رابطه دوسویه کرونا و اختلالات روان شناختی گفت: ارایه مشاوره روان شناسی به دانشجویانی که خود و خانواده آنان به کرونا مبتلا شده‌اند، ضروری است.

 به گزارش روز سه شنبه سازمان امور دانشجویان، مجید صفاری نیا افزود: دانشجویانی که به کرونا مبتلا می شوند تا چندین ماه پس از آن دچار پیامدهای روانی این بیماری هستند و باید خدمات روان شناسی دریافت کنند که در دانشگاه ها این وظیفه برعهده مراکز مشاوره است.

وی با بیان اینکه برخی از دانشجویان بر اثر کرونا اعضای خانواده خود را از دست داده اند، گفت: مراکز مشاوره باید سبک های مقابله با سوگ و فقدان را به این دانشجویان آموزش دهند.

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: در ایام کرونا باید رابطه استادان، دانشجویان و کارکنان با یکدیگر در شرایط همدلانه باشد. از طریق انتشار ویژه نامه مهر استاد سعی می کنیم رابطه خوب استادان و دانشجویان را ترویج کنیم.

صفاری نیا، واکنش به محیط اطراف و اثرگذاری در آن، ارایه خدمات جامع سلامت روان به دانشجویان و ارتقای سطح سلامت روانشناختی دانشجویان را سه هدف مراکز مشاوره دانشگاه ها بیان کرد و افزود: مراکز باید در راستای اجرای برنامه های خود  و ارتقای سطح سلامت روان دانشجویان به دنبال جذب حمایت مالی نهادهای استانی و کشوری باشند.

سرپرست مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: حفظ نشاط دانشجویان در ذات خود ارتقای سرمایه انسانی جامعه و جلوگیری از آسیب‌های روانی و اجتماعی در این قشر نیز به نفع کل جامعه است؛ بنابراین نهادهایی مانند استانداری‌ها، ادارات بهزیستی، وزارتخانه‌های رفاه، آموزش و پرورش همچنین ورزش و جوانان باید بخشی از بودجه‌های پیشگیری خود را به دانشگاه ها اختصاص دهند.

صفاری نیا با ابراز امیدواری نسبت به تصویب سند ملی سلامت روانی و اجتماعی دانشجویان، گفت: محور فعالیت مراکز مشاوره در سال آتی بر اساس این سند خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha