مرکز شتاب ایده با حضور معاون رییس جمهوری در مشهد فعال شد

مشهد- ایرنا- مرکز شتاب ایده با فعالیت در حوزه‌های صنعت ساختمان، آب، انرژی و محیط زیست روز سه‌شنبه طی مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مشهد گشایش یافت.

مدیر مرکز شتاب ایده مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: تدارکات برای فعالیت این مرکز از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و اینک به مرز سوددهی و تولید ایده‌ها رسیده است. 

محمد نجاتیان اسدی افزود: مرکز شتاب ایده مشهد با فعالیت در حوزه‌های مرتبط با امور صنعت ساختمان، آب، انرژی و محیط زیست ۱۲ استارتاپ را تحت حمایت و پوشش خود دارد. 

وی ایده‌های این مرکز را قابل طرح و ارائه در سطح بین‌المللی اعلام و بیان کرد: امروز در همین چارچوب دو طرح مرکز شتاب ایده مشهد که به مرحله تولید و صادرات رسیده‌اند با حضور معاون رییس جمهوری رونمایی شد. 

مدیر مرکز شتاب ایده مشهد "تابلوهای آسانسور" را یکی از همین طرحها ذکر و بیان کرد: تابلوهای آسانسور این مرکز به کشورهای عراق و افغانستان صادر می‌شوند و درآمدزایی ارزی دارند. 

وی ادامه داد: دومین طرح رونمایی شده که در نوع خود برای نخستین بار تولید شده "یادداشت انرژی" نام دارد که با نصب کیو.آر کد (QR code) می‌تواند اطلاعات مربوط به مدیریت مصرف انرژی را ارائه نماید. 

نجاتیان اسدی گفت: مشهد با فعالیت مرکز شتاب ایده و طرحهای آن به "پایتخت پایلوت اجرای طرحهای استارتاپ حوزه انرژی" تبدیل می‌شود.

وی افزود: این مرکز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ارزش ۴۶ میلیارد ریال راه‌اندازی شده است. 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری که صبح امروز ۱۴ بهمن ماه وارد مشهد شد در چارچوب این سفر یک روزه دستاوردهای ساخت داخل سامانه‌های ریلی درون‌شهری مشهد را رونمایی و ساختمان تیراژ پارک علم و فناوری خراسان را افتتاح کرد.

افتتاح دو مرکز شتابدهی، بازدید از کارخانه نوآوری مشهد، رونمایی از دستگاه ونتیلاتور، توربین بادی ۲۵۰ کیلووات، دستگاه ضدعفونی سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی، پمپ فشار قوی سامانه آب شیرین‌کن و افتتاح چند آزمایشگاه دیگر برنامه‌های سفر سورنا ستاری به مشهد هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =