۱۲۰ هزار میلیارد تومان از فروش محصولات شرکتهای دانش‌بنیان حاصل شد

مشهد- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهوری به فعالیت پنج هزار و ۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان در سطح کشور اشاره و بیان کرد: ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش محصولات پارسال این شرکتهای دانش‌بنیان حاصل شده است.

سورنا ستاری روز سه‌شنبه در حاشیه مراسم رونمایی دستاوردهای ساخت داخل سامانه‌های ریلی درون‌شهری در مشهد در گفتگو با خبرنگاران افزود: شرکتهای دانش‌بنیان در بحرانهای مختلف از جمله شیوع ویروس کرونا یا تحریمهای ظالمانه، به اشکال گوناگون مختلف به مقابله با مشکلات برخواسته‌اند. 

وی ادامه داد: این دستاوردها نتیجه دانش و قدرت سرمایه‌گذاریهای سالهای قبل در حوزه آموزش است تا شرکتهای دانش‌بنیان با این اکوسیستم جدید وارد میدان شوند و مشکلات کشور را حل کنند. 

معاون رییس جمهوری همچنین از جهتگیری خراسان رضوی برای توسعه شرکتهای دانش‌بنیان تقدیر و بیان کرد: اهتمام شهرداری مشهد و استانداران فعلی و پیشین خراسان رضوی در این ارتباط، باعث شده اتفاقاتی بزرگ در حال رخ دادن باشند.  
وی استفاده از توان متخصصان شرکتهای دانش‌بنیان داخلی را باعث کاهش قابل توجه هزینه‌ها ذکر و بیان کرد: این یک جریان فرهنگی است و خوشحالیم که موضوع در خراسان رضوی با سرعت و بطور جدی پیگیری می‌شود. 
ستاری همچنین اراده مدیران خراسان رضوی را برای توسعه کمکی بزرگ به همین جریان توصیف و بیان کرد: مشهد می‌تواند قطبی برای توسعه صنایع خلاق باشد.

وی افزود: این شهر با توجه به وجود حدود نیمی از هتلهای کشور در آن ظرفیتی فوق‌العاده از لحاظ فرهنگی برای توسعه خلاق دارد. 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد نیز در مراسم رونمایی دستاوردهای ساخت داخل سامانه‌های ریلی درون‌شهری گفت: دو خط فعال قطارشهری مشهد با ۳۶ ایستگاه در طول ۱۰ سال اخیر ۳۴۰ میلیون نفر را جابه‌جا کرده‌اند. 
وحید مبین‌مقدم افزود: ظرف پارسال و امسال با بومی‌سازی و مهندسی معکوس قطعات و محصولات مختلف مربوط به قطارشهری در مشهد افزون بر ۱۳۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی حاصل شده است.  

افتتاح ساختمان تیراژ پارک علم و فناوری، افتتاح دو مرکز شتابدهی، بازدید از کارخانه نوآوری مشهد، رونمایی از دستگاه ونتیلاتور، توربین بادی ۲۵۰ کیلووات، دستگاه ضدعفونی سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی، پمپ فشار قوی سامانه آب شیرین‌کن و افتتاح چند آزمایشگاه از برنامه‌های معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر یک روزه به مشهد هستند که صبح امروز ۱۴ بهمن ماه آغاز شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =